Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) Fiat Doblo II 2012 1,6 77kW coś puka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukazz1988

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Doblo 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lis 2020, 23:25
Temat postu:

Fiat Doblo II 2012 1,6 77kW coś puka


Witam

Jestem od niedawna użytkownikiem Doblo z 2012 roku, przebieg prawie 210 tysiaków. I mam problem od prawie początku z samochodem.
Tak w skrócie. Miesiąc po zakupie auta samochód zgasł mi i po męczeniu silnika przez 20 minut lub odczekaniu, zaczynał pracę jaki niby nic, po wpięciu pod komputer nic nie wykrywał. Więc mechanik stwierdził że prawdopodobnie pompa paliwa w zbiorniku. Mówię spoko i tak miałem wymienić rozrząd to wymienię przy okazji tą pompę nie kosztuje miliony. Po miesiącu użytkowania znowuż samochód zaczynał gasnąc ale trochę pokręciłem poczekałem rusza jedzie. Ok. ja do mechanika pod kompa nic kompletnie nic. Mówi lec nim do Aso niech sprawdzą. Więc w Aso sprawdzili i okazało się że to pojawiający się płyn w przewodzie od intercoolera i to na 99% Uszkodzony EGR i chłodnica.
Ale jak w ASO zaśpiewali jak za zborze za naprawę więc mój mechanik mówi zrobimy to o wiele taniej. Ok zrobiłem faktycznie pomogło. Ale mechanik mówi coś puka no to wiadomo sprawdzimy pompo wtryski sprawdzenie nie jest takie drogie, w najgorszym przypadku będzie regeneracja no to trochę zabulisz no ale dla świętego spokoju mówię ok. Okazało się ze wtryski ok, były trochę nie szczelne więc wszystko tam naprawili co mieli.
No i chwila prawdy fakt jeździłem było ok, póki nie wyjechałem na drogę szybkiego ruchu 25 tysięcy coś puknęło raz ,dwa ok. nie było uciążliwe.
Zajechałem na miejsce coś mnie tknęło przejadę się jeszcze jak ostygnie. Poczekałem kilka godzin jadę i h….. dalej puka 25 tysięcy puka, puka, po kilka razy później przestaje, później znowu. Nagrzał się silnik no i cisza była. I nie wiem już co może być.
Dlatego zwracam się do was z problemem. Bo mechanik już nie wie co może mu być.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pon 16 Lis 2020, 00:03
Temat postu:

Re: Fiat Doblo II 2012 1,6 77kW coś puka


Tak z reguły kończą się tanie naprawy. Jak nie ma błędów w sterowniku wtedy na podstawie parametrów pracy silnika mechanior powinien ustalić przyczynę usterki i ją usunąć (za to bierze kasę). Większość z tych tzw. mechaników to miękkie faje i ulegają presjom finansowym klienta licząc na cud. I w momencie kiedy cud nie nastąpi i trzeba powiedzieć klientowi sory ale trzeba zrobić to zgodnie ze sztuką to wolą udawać, że ich wiedza się kończy i nie mają pomysłu. W ten sposób klient zapłaci w innym warsztacie za solidną naprawę a paprok i tak swoje skasował. Dzisiaj solidna naprawa silnika diesla to spore koszty ciesz się że masz fiata z rocznika j/w bo tu naprawy są jeszcze w miarę tanie a im nowszy rocznik i bardziej zaawansowane systemy wtrysku tym większy problem w znalezieniu akceptowalnych kosztów naprawy. Jeszcze kilka lat i żaden mechanik nie będzie chciał naprawiać diesla ze względu na koszty i stopień skomplikowania napraw.
Co masz na myśli pisząc 25 tysięcy. To przebieg po naprawie?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
lukazz1988

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Doblo 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lis 2020, 02:21
Temat postu:

Re: Fiat Doblo II 2012 1,6 77kW coś puka


piohol napisał:
Tak z reguły kończą się tanie naprawy. Jak nie ma błędów w sterowniku wtedy na podstawie parametrów pracy silnika mechanior powinien ustalić przyczynę usterki i ją usunąć (za to bierze kasę). Większość z tych tzw. mechaników to miękkie faje i ulegają presjom finansowym klienta licząc na cud. I w momencie kiedy cud nie nastąpi i trzeba powiedzieć klientowi sory ale trzeba zrobić to zgodnie ze sztuką to wolą udawać, że ich wiedza się kończy i nie mają pomysłu. W ten sposób klient zapłaci w innym warsztacie za solidną naprawę a paprok i tak swoje skasował. Dzisiaj solidna naprawa silnika diesla to spore koszty ciesz się że masz fiata z rocznika j/w bo tu naprawy są jeszcze w miarę tanie a im nowszy rocznik i bardziej zaawansowane systemy wtrysku tym większy problem w znalezieniu akceptowalnych kosztów naprawy. Jeszcze kilka lat i żaden mechanik nie będzie chciał naprawiać diesla ze względu na koszty i stopień skomplikowania napraw.
Co masz na myśli pisząc 25 tysięcy. To przebieg po naprawie?


Poprawie to co napisałem. Chodzi o to że jak wchodzi na obroty i to jest tak koło 2300 -2700 obrotów/minuty to stuka coś i to tylko mniej więcej w tym przedziale.
Przestał pukać gdy samochód się nagrzał. Ale jutro to prześledzę jak będę rano i popołudniu jechał do pracy czy faktycznie bo nagrzaniu silnika przestaje pukać
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.


FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System