Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Nie wyje syrena po zamknięciu przedniej maski.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Musti1980

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Panda II 1.2 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Kwi 2022, 20:50
Temat postu:

Nie wyje syrena po zamknięciu przedniej maski.


Cześć,

dotyczy Fiat Panda 2008 1.2
Alarm M882

Problem mam następujący: przed wymianą syrena była nie aktywna ponieważ, wyła cały czas więc została zablokowana z kluczyka. W praktyce od kupna auta nie sprawdzałem jak to funkcjonuje, ponieważ wiedziałem od poprzedniego właściciela, że problem jest z syreną. Postanowiłem w końcu wymienić syrenę i w sumie dobrze, ponieważ po otworzeniu okazało się, że w środku jest "zupa" styki, akumulator do dupy.

Kupiłem syrenę Blow 4 przewody tak jak w starej (prosta 6 tonowa 12V) Dwa przewody zasilające syrenę i dwa przewody wyzwalające + i -.
Nową podłączyłem tak jak starą. Minus wyzwala syrenę, jeden przewód wolny reszta do zasilania.

Przeprowadziłem pierwszy test. I tu uwaga: na otwartej masce od silnika. Alarm się uruchomił zgodnie ze sztuką, syrena wyje, czujki działają, pilot działa. Kilka testów jest ok. Zadowolony zamknąłem maskę i..... się zaczęło. Po zamknięciu maski syrena nie wyje, mimo że alarm się aktywuje. Po otworzeniu maski i aktywacji alarmu, syrena wyje. Po zamknięciu maski i aktywacji alarmu syrena nie wyje.

Zauważyłem - co mi umknęło kiedy oglądałem całą instalację - że przy zamku jest czujnik, od czujnika idą dwa przewody - jeden idzie do minusa w aku a drugi idzie do centralki.

I teraz moje pytanie brzmi gdzie popełniłem błąd. Czy nieprawidłowo podłączyłem wyzwalanie syreny zamiast minusa powinien być jednak plus, może źle odczytałem przewody (niebieski i biały, gdzie niebieski minus a biały plus) Czy może jednak problem jest w czujce od zamknięcia maski lub w centralce.

W teorii otworzenie maski bez rozbrojenia alarmu powinno aktywować syrenę, przy zamkniętej masce i otworzeniu drzwi powinno aktywować syrenę. Aktywuje syrenę tylko wtedy kiedy przednia maska jest otwarta. W innym wypadku aktywacja alarmu jest ale bez syreny.

Będę wdzięczny za podpowiedź.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System