Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) wilgoć pod dywanikiem kierowcy


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pentium

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno
Posiadane auto: Fiat Panda 1,1 Actual
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 21:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wilgoć pod dywanikiem kierowcy


Witam
Przy problemie wilgoci w środku kabiny, kiedy nie jest to spowodowane wyciekaniem płynu chłodniczego z układu ogrzewania, jedną z głównych przyczyn jak stwierdził Serek87_87 jest nieszczelność mocowania szyby przedniej do nadwozia. W obecnie produkowanych samochodach, zarówno osobowych, dostawczych i ciężarowych, przednia szyba jest wklejana do nadwozia, wpływa w pewnym zakresie na zwiększenie sztywności karoserii na skręcanie. Wklejanie fabryczne szyb jest wykonywane bardzo precyzyjnie z zachowaniem właściwych technologii i tutaj w 99,9 % połączenie szyby z nadwoziem jest idealnie szczelne. Problemy zaczynają się potem po kilku latach w przypadku rozwoju korozji nienależycie zabezpieczonej blachy (np. Mercedes Sprinter, Renault Megane Scenic ), powstaje szczelina pomiędzy warstwą kleju, a blachą nadwozia, którą może przedostawać się woda do środka i również pęknąć szyba od naprężeń. Drugim problemem jest wymiana przedniej szyby wykonana niedbale, lub po amatorsku. Wymiana szyby wklejanej nie jest czymś super skomplikowanym, ale aby dobrze ją wykonać trzeba mieć bardzo duże doświadczenie, często biorą się za tą czynność warsztaty mechaniki pojazdowej przy okazji naprawy nadwozia i niestety nie zawsze dobrze im to wychodzi
Sprawdzenie szczelności łączenia szyby z nadwoziem polega na polewaniu dosyć mocno, wodą szyby przedniej dookoła jej mocowania przy jednoczesnym obserwowaniu od środka kabiny, czy w którymś miejscu nie sączy się woda. Aby lepiej to zobaczyć trzeba ściągnąć plastikowe nakładki przednich słupków, łączenie górnej krawędzi szyby z dachem można obserwować odciągając lekko w dół krawędź podsufitki. Uszczelka zewnętrzna szyby wklejanej pełni wyłącznie rolę dekoracyjną i nie wpływa na szczelność łączenia szyby z nadwoziem, możesz wyjąć tą uszczelkę, szyba zostanie na swoim miejscu całkowicie szczelna - nie radzę tego robić !! - nie da rady jej powtórnie wcisnąć bez wycinania szyby, uszczelka jest nakładana na szybę przed jej przyłożeniem do warstwy kleju. Również plastikowe podszybie można zdjąć i woda nie ma prawa dostawać się do środka kabiny Pandy. Przecież miejsce przylegania górnej krawędzi podszybia do szyby nie jest szczelne, woda spływająca po szybie ma prawo tam wpłynąć i wylatuje otworami odpływowymi przed przegrodą czołową
A tak na marginesie, przy wymianie przedniej szyby czasami samochód odkrywa swoją niechlubną przeszłość tzw. "bezwypadkowości" kiedy okazuje się, że "na pewno nie bity..." koloru grafitowego posiada dach koloru czerwonego, a przednie słupki są spawane z dwóch częsci.
pozdrawiam.
Powrót do góry
Pablo1971

Dyskutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault twingo 1.2
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 13:33
Temat postu:

Mokry dywanik


Podobny problem do tych opisanych mam i ja ...na początku myślałem że to jest przez zapchane odpływy wody...Ale dzięki forum sprawdziłem nagrzewnice i mam identyczna jak u pavlo też cieknie ...a może ktoś by polecił gdzie kupić dobrą nagrzewnice ...nie z Chin..dzięki z góry...
Powrót do góry
Pablo1971

Dyskutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault twingo 1.2
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 13:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wilgoć pod dywanikiem kierowcy


Czy ktoś wie jaka jest dobra nagrzewnica i gdzie taką można kupić bo mam to samo co pavlo z wa wa .taki sam wykwit ... i nagrzewnica do wymiany...
Powrót do góry
Pablo1971

Dyskutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault twingo 1.2
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 29 Sty 2012, 13:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wilgoć pod dywanikiem kierowcy


No częsta to jest usterka w Fiacie ja już mam z tym po raz kolejny problem...dzięki forum można go rozwiązać ...dzięki ..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatDoblo

51 537

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System