Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) stuki w zawieszeniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bobanio

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): konstancin-jeziorna
Posiadane auto: fiat marea sedan 1.6 1997
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 18 Paź 2011, 11:58
Temat postu:

stuki w zawieszeniu


Witam wszystkich.Mam problem ze swoja Maryską.Chodzi o stuki w przednim zawieszeniu i skrzypienie tak jak stare drzwi .Skrzypienie nastepuje kiedy wjeżdżam w wyboje, dziury ale zaznaczając że te nierówności są bardzo łagodne.Jeżdżąc porównym terenie i nawet skręcając nie ma tego odgłosu.Jeden znajomy powiedział mi że to mogą być gumy drążka stabilizatora. Zajżałem pod samochód i faktycznie gumy są wybite, ale czy to powód?.I dlatego pisze na forum i proszę o radę, czy to faktycznie te gumy czy coś innego.Zaznaczam że końcówki stabilizatorów i wachacze były niedawno wymieniane a te skrzypienie nie jest metaliczne.Z góry dziękuję.
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Wto 18 Paź 2011, 12:33
Temat postu:

( Fiat Marea ) stuki w zawieszeniu


Jak najbardziej te wyrobione gumy mogą powodować takie skrzypienie , mogą też pukać stukać itp.Nie jest to droga ani skomplikowana operacja więc wymień te gumy a jak nie pomoże to będziemy myśleć dalej .Miałem ostatnio taki sam problem i na razie wystarczyło WD40 Laughing co nie zmienia faktu że czeka mnie wymiana.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
bobanio

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): konstancin-jeziorna
Posiadane auto: fiat marea sedan 1.6 1997
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 18 Paź 2011, 19:48
Temat postu:

stuki w zawieszeniu


Mam jeszcze jedno pytanie . Jak sie zabrać do wymiany gum drążka stabilizatora i czy dam rade sam wymienić. Może ktoś mi podpowiedzieć jak to zrobić dobrze.Może ktoś już wymieniał w Maryśce te gumy. Z góry dzięki.
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Sro 19 Paź 2011, 17:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) stuki w zawieszeniu


Witam Kolegę. Nic trudnego z tą wymianą. Do odkręcenia w sumie 4 śruby, po dwie na każdą obejmę. Gumy oryginalnie są nacięte i je po prostu ściągasz i w to samo miejsce wkładasz, wkręcasz śruby i gotowe. Pozdrawiam no i polecam wymianę z kanału, lub podnośnika.
Powrót do góry
tofik68

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 135

Posiadane auto: Fiat, Marea ELX 1.6 16V, 1996r Opel corsa 1.4i,1993r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 27 Maj 2012, 10:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) stuki w zawieszeniu


Witam... Podłącze się pod temat i zapytam: w mojej marysi stuka coś z tyłu w czasie jazdy po wybijach, auto prowadzi się bardzo dobrze na stacji diagnostycznej też było wszystko ok., a jednak stuka może ktoś miał coś podobnego jesli tak to proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Maj 2012, 10:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Czw 22 Lis 2012, 14:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) stuki w zawieszeniu


U mnie jest podobnie.Też stukanie ale niezależnie od tego czy jadę po równej drodze,czy są jakieś niewielkie dziury.Raz stuka tłucze,przez tydzień,później się uspokaja i dwa miesiące nie ma nic.Jest stukanie jakby ktoś obijał o siebie dwie jakieś metalowe rury.
Pojechałam do chłopaków na stację kontroli,żeby zobaczyli co mu tam się dzieje.Nic nie znaleźli.W następnym powiedzieli,że gumy stabilizatora,ale okazało się ze z nimi też wszystko ok.
Już nie wiem gdzie czego szukać.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System