Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Klimatyzacja - raz działa, raz nie Palio 1,2 8V



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prusball

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): PSR
Posiadane auto: Fiat Palio 1.2 8V 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Lip 2014, 23:44
Temat postu:

Klimatyzacja - raz działa, raz nie Palio 1,2 8V


Witam,

jak w temacie posiadam Palio 1,2 8V z 98r z klimą. Na dzień dobry okazało się że chłodnica do wymiany. Założyłem nową. Układ szczelny tylko jest jeden problem mianowicie klima nie zawsze działa. Raz zaskoczy, raz nie. Dość często z tym, że nie zawsze pomaga wyciągnięcie i włożenie bezpiecznika bodajże nr 16. Czy spotkał się ktoś z Szanownych Forumowiczów z takim objawem ? Co może być przyczyną ?
Powrót do góry
piotrek1601

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Seat Leon I / 1.9 TDI 110
Piwa: 3/3
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 10:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Klimatyzacja - raz działa, raz nie Palio 1,2 8V


Problemem może być włącznik, a właściwie zimne luty na płytce na której on siedzi. U mnie akurat nie zaskakiwał przełącznik nawiewu wew/zew. Pomogło przelutowanie płytki - dostęp jest dość trudny ale da się bez wyciągania tego plastiku na którym są pokrętła i ta płytka, udało się poprawić więszkość lutów i teraz wszystko śmiga bez problemu.

Może tu jest problem skoro mówisz, że raz załącza a raz nie.

Tutaj opisałem i masz fotę:
http://fiatklubpolska.pl/siena-palio-443/konsola-srodkowa-raz-swieci-raz-nie-20914/2#post155003

Z ciekawości i być może w niedługim czasie konieczności - ile kosztowała wymiana chłodnicy?
Powrót do góry
prusball

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): PSR
Posiadane auto: Fiat Palio 1.2 8V 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 23:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Klimatyzacja - raz działa, raz nie Palio 1,2 8V


Tyle, że włącznik przy wciśnięciu bez problemu zaświeca się i gaśnie, i co by miał do tego bezpiecznik ?
Chłodnica ok 400zł
Powrót do góry
piotrek1601

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Seat Leon I / 1.9 TDI 110
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 15:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Klimatyzacja - raz działa, raz nie Palio 1,2 8V


Ta diodka jest lutowana osobno (podświetlenie guzika kontaktuje, przełącznik nie), u mnie do czasu poprawy lutów akurat się nie świeciła wcale nawet gdy przełącznik czasem zaskoczył, później wszystko działało ok (przełącznik zawsze przełącza i zawsze się podświetla)

Ponadto u mnie czasem działało gdy było cieplej nie wiadomo dlaczego, dodatkowo lampka się zaświecała jak na ślepo dotykałem jakiś dwóch lutów od tego przełącznika na płytce, wtedy postanowiłem to przelutować i pomogło.

Być może to wyciąganie też ma jakiś wpływ minimalny na prąd płynący tamtędy i czasem załapuje?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System