Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziemii

Dyskutant



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 13:40
Temat postu:

Klimatyzacja słabo chłodzi


Witam.
Mój problem polega na tym że klimatyzacja (manualna) słabo chłodzi. Nie wiem jak u was ale myślę że tak nie powinno być. Parę dni temu została założona nowa chłodnica klimatyzacji wraz z nabiciem. Powietrze wylatujące z kratek czasami jest zimne a czasami letnie. przy wysokich temperaturach auto nie schładza się tak jak w innych z manualna klmą. Proszę o pomoc bo nie wiem w czym leży problem. Sprężarka załącza się.
Dodam jeszcze że dzisiaj wyciągnąłem filtr kabinowy i poprawił się tylko nadmuch ale chłodzenie nie

Na przyszłość regulamin pkt.20
NED
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 14:22
Temat postu:

( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


Może jest gdzieś inna nieszczelność i czynnik się ulotnił, ale szczelność powinni sprawdzić przed nabiciem.Sytuacja może wyglądać też tak że nie nabili odpowiedniej ilości czynnika. Taką sytuację sam przerabiałem , dwa tygodnie po nabiciu musiałem odciągnąć czynnik tylko już w innej firmie i okazało się że zamiast 750g było 530 banda złodziei Evil or Very Mad
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED


Ostatnio zmieniony przez NED dnia Czw 19 Maj 2011, 14:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 14:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


skoro dopiero co została nabita..

moze gdzueś słabo uszczelnili i wszytsko poleciało..? kompresor od klimy nie buczy na łozysku?

kiedy wymieniałes filtr kabinowy?
Powrót do góry
dziemii

Dyskutant



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 18:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


raczej nie wyleciało bo kompresor się włącza i nic nie buczy. Najgorzej jest na postoju, bo jak jadę do jakoś tam chłodzi, w prawdzie nie ma rewelacji. a jak u was na manualu chłodzi? wiem że czynnika nabił mi 550 g, chyba tyle wchodzi do Stilo?
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 01 Cze 2011, 20:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


Mam podobny problem.Klimatyzacja nabita dziś,filtr zmieniony a usterka taka jak przed nabiciem.
Otóż klima po włączeniu chłodzi pięknie ale tylko przez kilka minut , później stopnowo powietrze z kratek robi się coraz bardziej ciepłe.Jedynym sposobem , który powoduje ,że klima znów chłodzi na te kilka minut jest jej wyłączenie i ponowne włączenie przyciskiem(klima manualna) i tak w kółko.Macie pojęcie co to może być?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 01 Cze 2011, 20:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mili_metr

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Stilon MW 2004 1.9 JTD 115 KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 02 Cze 2011, 11:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


Koledzy skoro klima nabita i macie układ szczelny proponuję sprawdzić od strony technicznej sprężarkę , tzn. ilość oleju w sprężarce, jego jakość. Może zawór rozprężny, może odolejacz układu chłodniczego.
Ewentualnie można sprawdzic czy podczas działania klimy wentylator chłodzący skraplacz załączy się na 2 bieg, może to jest winne słabo chłodzony skraplacz wypływa na gorszy efekt chłodniczy. Im wiecej wiatru na skraplacz tym lepiej z punktu widzenia klimy.
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Czw 02 Cze 2011, 21:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


Dziś dokładnie zaobserwowałem co się dzieje.
Jest tak ,że włączam klimę , słychać cyknięcie więc sprężarka się załącza i pięknie chłodzi krótki okres czasu a dokładnie przestaje po tym jak słychać że coś przestaje pracować jakby wiatrak albo sprężarka.Kiedy klima działa przewody są jeden gorący a drugi lodowaty, kiedy przestaje chłodzić albo chłodzi słabo jeden przewód , który początkowo był lodowaty jest ciepły lub gorący.
Czasem ale rzadko zdarza się ,że klima zaczyna pracować po kilku,kilkunastu min jazdy ale to naprawdę rzadko.

Czy może mieć znaczenie fakt ,że mam zepsuty czujnik temp zewnętrznej , który pokazuje cały czas minus 39,5stopnia?
Czy to ma jakiś wpływ przy klimie manualnej?
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 11:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


w klimatroniku ma, nie wiem jak w klimie manualnej ale instrukcja podaje że poniżej + 5*c sprężarka klimy się nie włączy więc wymień ten czujnik i zobaczysz, koszt i sama wymiana nie są duże Wink
Powrót do góry
kv77

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 307 SW 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 13:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


Spróbuj z czujnikiem ciśnienia klimatyzacji. Miałem podobne objawy a po jego wymianie wszystko jest ok.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 16:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


Jak kolega wyzej wspomniał , wentylator powinien pracowac na 2 biegu, jesli sie wyłacza , masz cos ze sterownikiem wentylatora. Moze byc winien presostat. Podepnij sie pod FES-a- powinienies znalezc błedy i przeprowadzic test zalacznia wentylatora na 1 i 2 biegu(jest taka opcja). Przy właczonej klimie wentylator pracuje na maxa, u mnie w jednym ktory ma klime manualną tak jest. Jednym słowem masz cos zle ze sterowaniem wentylatora. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 03 Cze 2011, 17:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


Dzięki za zainteresowanie problemem.
Jak tylko uporam się z klimą to dam znać czym to było spowodowane.
W sumie klima działa jak chce raz się włącza ,później wyłącza żeby znów kiedyś się włączyćSmile
Tak myślę ,że gdyby czujnik temp zewnętrznej był winny to klima wogóle nie wystartowałaby albo załączyłaby się i później przestała na dobre a mojej odbija.
Z drugiej strony dzwoniłem dziś po ASO i wszyscy zgodnie twierdzili ,że czujnik temp. zewn. jak najbardziej może mieć wpływ na pracę klimy.
Najpierw w ramach eksperymentu wymienię czujnik na termistor a jak nie pomoże zawiozę do ASO.
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 20:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


Jestem po wymianie czujnika temperatury zewnętrznej (w lusterku) i niestety nie pomogło.
Klimatyzacja przestaje chłodzić w momencie kiedy rozłącza się sprężarka.Z późniejszym jej załączeniem jest różnie ale przeważnie włączy się po dłuższym czasie kiedy już w aucie zrobi się sauna i tak w kółko.
Może faktycznie ten czujnik ciśnienia.

Kolego kv77 czy możesz opisać jakie miałeś objawy niesprawnego czujnika?
Powrót do góry
p4w3l

Dyskutant



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin/Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 13:48
Temat postu:

Może ktoś wie :)


Skorzystam z tematu by nie zkładać nowego załanczam 2 zdjęcia z 2 komputerów i jesli ktoś wie o co chodzi niech da mi wskazówke gdzie nzajde ten przekaźnik Smile


Powrót do góry
gadu-gadu
paweldk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.8 5D 2001 LPG
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 15:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


Pytanie mam następujące. Mam u siebie klimatronik. Zrobiłem test i wszędzie przeszło normalnie, czyli na końcu same zera. Wydaje mi się, że prawa strona trochę słabiej chłodzi. Generalnie przy tej pogodzie to chłodzenie nie jest najmocniejsze. Następna sprawa jest taka, że wydawało mi się, że jak klima działa, to ta puszeczka metalowa pod maską co do niej rurki idą, powinna być chłodna. U mnie jest ciepła. Sprężarka się odpala bo słyszę elektromagnes i FES pokazuje ją jako aktywną cały czas, w komputerze, zero błędów.

W zeszłym roku nabijane i wszystko było szczelne
Powrót do góry
gadu-gadu
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 29 Cze 2012, 09:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja słabo chłodzi


Jako, że jestem po wizytach u klimiarzy postanowiłem napisać co u mnie w sprawie klimatyzacji.
Niestety stwierdzono, że usterka jest trudna do ustalenia i prawdopodobnie ma podłoże elektryczne.
Klimatyzacja sama w sobie ponoć sprawna, szczelna ale wyłącza się sprężarka - nie ma na niej prądu.
Ponowne wyłączenie i włączenie przycisku klimy uruchamia sprężarkę na chwilę i później znów przestaje działać.
Coś musi ją rozłączać.Pytanie co można jeszcze sprawdzić.
Ponoć przekaźnik był wymieniany, czujnik ciśnienia też.Czy podłączenie pod kompa powinno pokazać parametry pracy klimy itp?
Może ktoś miał podobny problem z klimą i go rozwiązał?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System