Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Zanieczyszczenia wpadające do wnętrza przez kratki nawiewów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lysy13

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Branice
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 SW
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 13 Sie 2013, 11:56
Temat postu:

Zanieczyszczenia wpadające do wnętrza przez kratki nawiewów


Witam wszystkich.
Jak w temacie mam problem ze swoja Brava. Jezdzi nim żona, ale skarży się, że podczas włączania nawiewów przez kratki wlatuje do wnetrza dużo zanieczyszczeń. Wczoraj zabrałem sie za temat. Odkręciłem maskownice na podszybiu, zdemontowałem wszystkie części tak aby dostać do wirnika nawiewu i właśnie na górze wirnika oraz całej wolnej przestrzeni bylo mnóstwo róznego rodzaju zanieczyszczeń. Po włączeniu nawiewu wszystko to wpada do środka.
Dodam, że po odkreceniu części z podszybia nie ma żadnego filtra. Jest tylko wolny otwór przez który pionowo w dół można dostać sie do wirnika. A na wprost w kierunku kabiny znalazlem coś wyglądającego jak filtr tylko nie wiem co to za filtr i do czego. Jest on w kształcie kwadratu węższy u góry a szrszy na dole. U gory wzdłóż jest okrągły plasyk z zaczepami po obu stronach .
Proszę o pomoc i wskazówki w jaki sposób mogę pozbyć sie problemu.
Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Wto 13 Sie 2013, 17:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zanieczyszczenia wpadające do wnętrza przez kratki nawiewów


Kiedyś istniała możliwość zakupienia (tylko oryginał) plastikowej osłony którą montowało sie na pionowy wlot i do tej osłony montowało się filtr kabinowy .
Sprawdziłem jest dostępny w ASO nr 46412714 cena 38 zł
_________________
NIE PIJĘ BO JEŻDŻĘ ALE ZA POMOC PIWKO PRZYJMĘ
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Wto 13 Sie 2013, 23:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zanieczyszczenia wpadające do wnętrza przez kratki nawiewów


Nie wiem jak to wygląda ale można kombinować aby wlot przesłonić kawałkiem włókniny filtrującej, jest biała i czarna węglowa, którą montuje się w okapach kuchennych.
Płachta włokniny za kilkanaście złotych w sklepie z częściami AGD wystarczy na kilka lat.
Taka włókniną zasłaniałem kiedyś wlot w Poldku w którym nie przewidziano filtru kabinowego.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
lysy13

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Branice
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 SW
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 13 Sie 2013, 23:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zanieczyszczenia wpadające do wnętrza przez kratki nawiewów


Spróbuję tak zrobić i zobacze jaki będzie efekt. Moze zda egzamin i będzie ok.
Dzięki za podsuniecie pomysłu.
Powrót do góry
Jurwazy

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Atos 1999, Fiat Brava 1,2 1999
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 16 Wrz 2014, 13:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zanieczyszczenia wpadające do wnętrza przez kratki nawiewów


Witam, wprawdzie po ponad roku od postu lysy13, ale od niedawna mam Bravę i z ciekawości zajrzałem do filtra kabinowego (przeciwpyłkowego).

Niestety u mnie też nie ma tego filtra, a śruby mocujące wyglądają jakby od nowości nie było na nich nakrętek, więc i filtra od nowości nie było.

To co lysy13 tak trafnie opisał - "na wprost w kierunku kabiny znalazlem coś wyglądającego jak filtr tylko nie wiem co to za filtr i do czego. Jest on w kształcie kwadratu węższy u góry a szrszy na dole. U gory wzdłóż jest okrągły plasyk z zaczepami po obu stronach." , to jest przegroda blokująca wpływ powietrza z zewnątrz. Wystarczy przesunąć przełącznik na konsoli i można zobaczyć (przy zdemontowanej osłonie miejsca na filtr) jak ta przegroda zienia położenie i zamyka otwór do wirnika.

Oczywiście wyczyściłem wszystko, co się dało (totalna składnica kurzu,starych liści i nie wiadomo czego jeszcze) a przy okazji odgrzybiłem cały układ.

Teraz jadę na szrot poszukać skrzynki filtra(nr katalogowy 46612714) a wkład filtra kupię nowy. Dlaczego mam nie mieć filtra kabinowego?

P.S.
Z tym szrotem problem jest. Niestety mało który z okolicznych szrotów demontuje z podszybia obudowę filtra. Szyby ich interesują a nie bezwartościowe plastiki.

Ale jest światełko w tunelu. Informuję szanownych kolegów, że obudowa filtra kabinowego do naszej Bravy jest identyczna z obudową filtra alfy romeo 156 z 98 roku! A takie na aukcjach bywają! Sam czekam na dostawę w poniedziałek.

Swoją drogą ciekawe co jeszcze z tej alfy włosi przenieśli do fiata.

P.S.2

Wczoraj doszła paczka. Obudowa z alfy pasuje idealnie do Bravy!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 16 Wrz 2014, 13:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System