Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) 2 x Stilo Multiwagon JTDm - prośba o ocenę



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
herbu

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: VW Passat B3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 23:18
Temat postu:

2 x Stilo Multiwagon JTDm - prośba o ocenę


Witam wszystkich.
Jestem nowym użytkownikiem forum, więc na wstępie witam wszystkich serdecznie.
A teraz do rzeczy - poszukuję auta - kombi, z w miarę dynamicznym, ekonomicznym i oszczędnym silnikiem. Oczywiście wszystkiego mieć nie można, ale silnik JTD w miarę dobrze wpisuje się w moje potrzeby.
Na Fiatach nie znam się zbytnio - kiedyś posiadałem służbowe Seicento 1.1, z którego byłem niesamowicie zadowolony - raz że służbowe, dwa że przejechało ponad 400 tys. km i dalej ponoć jeździ Smile
Ogólnie z zakupem samochodu, z jego sprawdzeniem, poradzę sobie bez problemu. Pytam się Was, specjalistów od modelu, czy widzicie coś w poniższych egzemplarzach podejrzanego, coś co by je dyskwalifikowało.
1. http://olx.pl/oferta/fiat-stilo-egr-off-160km-2005-CID5-ID9i9lL.html
Jest to wersja 140KM + chip
2. http://olx.pl/oferta/fiat-stilo-multiwagon-2006r-1-9-jtdm-150km-CID5-ID9iGAN.html
Ten wygląda na zadbany, choć mogę się mylić.
Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 23:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 2 x Stilo Multiwagon JTDm - prośba o ocenę


Ze zdjeć to auta niczego sobie. Zorientuj się dokladnie jak to jest z tymi klapami wirowymi zamontowanych w kolektorach ssących w tych silnikach 1,9 16V. Jedne egzemplarze to miały , drugie nie. Jesli sprzedający mówi prawdę to opcjowałbym za tym drugim modelem (czarny). O gustach się nie dyskutuje,ale te silniki z klapami wirowymi trochę mają zła sławę.Sam poczytaj na forach alfy romeo czy innych, to wyrobisz sobie punkt widzenia.Koncząc , udanych zakupów ,życzę. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
herbu

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: VW Passat B3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 23:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 2 x Stilo Multiwagon JTDm - prośba o ocenę


jareq08 napisał:
O gustach się nie dyskutuje,ale te silniki z klapami wirowymi trochę mają zła sławę.Sam poczytaj na forach alfy romeo czy innych, to wyrobisz sobie punkt widzenia.Koncząc , udanych zakupów ,życzę. Wink

To prawda, czytałem, że niezbyt udane to jest. Natomiast te 2 szt. ponoć nie mają tego elementu. I faktycznie wolałbym silnik bez tego. Jak w takim razie dowiedzieć się, które auta nie posiadają? Wiadomo, można po VIN-ie zapewne, ale może jest inna metoda? Które silniki były wyposażone w to ustrojstwo? Czy ten czarny mógł być fabrycznie niewyposażony w klapy wirowe, czy też każdy miał, a zostały zdemontowane (bo chyba taka możliwość też istnieje)?
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sob 14 Mar 2015, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 2 x Stilo Multiwagon JTDm - prośba o ocenę


Witam! Podobno mam te klapy wirowe w swoim, bravie 2 2.0mjtd z 09r.Sterowanie jest w bardzo trudno dostepnym miejscu. Wg. Epera są te klapy , innni twierdzą ,ze są wersje z innym kolektorem bez klap. Mam 150 tys. na blacie , narazie wszystko jest ok.Ponoć poliftingowe wersje mają to poprawione ,aby klapa nie mogła wpasc do cylindra . Mam również DPF i jeżdzę z tym.Na razie nie wycinam filtra , wbrew obiegowej opinii, ze trzeba koniecznie bo się popsuje. Więc jesli masz cos upatrzone to oglądaj i kupuj.Bo jesli się wszystkim przejmować, to trzeba by rowerem jezdzić. Jak kiedys w 2007r. kupilem stilo jtd 5d, to "znawcy" motoryzacji mysleli ,ze to jakaś rzadka wersja VW(tak w ludziach siedzą te stereotypy,jak komuna co się skonczyła).Pozdrawiam. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe


FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System