Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Fiat Stilo kreci ale nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kali003

Czytelnik



Dołączył: 06 Cze 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9jtd
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Cze 2018, 17:34
Temat postu:

Fiat Stilo kreci ale nie odpala


Witam. Szukalem na forum lecz nie znalazlem swojego "przypadku", wiec zakladam nowy.
Mianowicie Stilo 1.9jtd do tej pory normalnie odpalal, az do czasu, przejechalem z domu do znajomego (ok 500m) i gdy chcialem od niego wrocic zonk, nie odpali. Kreci, kreci ale nie zapali, odpialem aku na jakies 15min, dalej nic. Mialem juz zostawic u kolegi, ale jak sie zbieralem to stwierdzilem ze sprobuje jeszcze raz na odchodne i cyk, zapalil, ale wyskoczyl blad silnika i coolant temp sensor, przyjechalem do domu, zostawilem na noc i rano znowu kreci, ale nie odpali. Przy czym rano juz zaden z bledow nie wyskoczyl.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 18:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo kreci ale nie odpala


Podepnij pod kompa, podaj wiecej danych, moze czujnik walu, fazy etc. wtrysk sie zawiesza?
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
master85

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sułów
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 80 KM / 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Cze 2018, 08:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo kreci ale nie odpala


ja miałem podobny problem jak nie odpalał,
zaślepiłem EGR i zaczał palic dobrze
Powrót do góry
Incognito1946

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 jtd 115 km 2002 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Sty 2019, 17:10
Temat postu:

Problem z odpaleniem


Cześć! Mam Stilo od 2 miesięcy i niestety zakup z komisu okazał się fatalnym pomysłem ze względu na to że typowo przygotowali je do sprzedania a po krótkim czasie zaczeły się cyrki. Z większością mój mechanik sobie poradził, zostało mi tylko wymiana zaworu EGR tu 1 pytanie. Ze względu na zróżnicowane ceny i w sklepach stacjonarnych jak i w internecie chciałbym posłuchać waszej opinii, może ktoś wymieniał i ma jakiś fajny nie drogi zamiennik który spełnia swoją rolę. 2 sprawa bardziej istotna dla mnie to mam problem z odpalaniem. Tz. Przed drogą do pracy odpala bez problemu zaś po pracy chce zagadać a nie może i bardzo często muszę go zostawiać w różnych miejscach w zależności gdzie nim pojechałem, zostawię go na kilka godzin bądź dobę i auto odpala jak by nigdy nic. Byłem u mechanika i po sprawdzeniu na komputerze mam błąd synchrnonizacji pomiędzy czujnikiem położenia wału a czujnikiem rozrządu. Mechanik postawił 2 diagnozy : 1. Rozrząd który był wymieniany 20tys km temu został źle naciągnięty i się przesuwa bądź sterownik do regeneracji. Ostatni miesiąc był spokój i nie miałem żadnego problemu z odpalaniem ale niestety znowu się to zaczęło. Co myślicie? Moim zdaniem gdyby to by była winna rozrządu to auto by nie odpalało po zostawieniu go na kilka godzin tylko by trzeba by było go przesunąć żeby się koło zamachowe przekręciło więc stawiam na sterownik. Ale chciałbym poznać Waszą opinię. Pozdrawiam !
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 30 Sty 2019, 22:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo kreci ale nie odpala


Chyba taniej bedzie wymienic czujniki fazy pod kolem rozrzadu i czujnik na wale korbowym. Mozna kupic nawet uzywki. Z czujnkiem fazy mialem kiedys podobnie w stilo, palil jak mu sie umyslilo. Wymiana czujnika fazy ,zalatwila problem od reki.Dzis mam te czujniki na zapas, woza sie w aucie. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 30 Sty 2019, 22:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Incognito1946

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 jtd 115 km 2002 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Sty 2019, 18:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo kreci ale nie odpala


Problem w tym że czujniki były sprawdzane i one są w porządku ... Zaczynam od wymiany zaworu EGR bo w dużej części dostałem w odp żeby zacząć od tego
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System