Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) SC 1.1 czy montował ktoś większy akumulator?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
demirbiras

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 S
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Wrz 2020, 15:40
Temat postu:

SC 1.1 czy montował ktoś większy akumulator?


Witam, czy ktoś z Was wsadzał do SC większy akumulator tzn, mam na myśli czy wejdzie np 207 mm?
tam jest z tyłu taka kostka bezpiecznikowa ale trochę zapasu jest.
Zastanawiam się nad Centrą Futurą CA472, bo ma więcej prądu rozruchowego niż najmocniejsze te kostki "fiatowskie" 175mm
Biorąc pod uwagę że te akumulatory często leżą ileś czasu to parametry w rzeczywistości mogą być niższe niż to co na naklejce i za chwilę zacznie wszystko siadać. Poza tym ponoć Futura jest wytrzymałym akumulatorem i potrafi śmigać 6 lat. Nie wiem czy to prawda. Z kolei z Futury nie robili takich rozmiarówek dla SC.
Testował ktoś jakieś większe akumulatory niż te klasyczne 40-44Ah?
Powrót do góry
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Nie 06 Wrz 2020, 20:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) SC 1.1 czy montował ktoś większy akumulator?


Tylko po co Ci większy akumulator?Chyba zwiększyć masę samochodu to ok , ale wiekszego sensu ja nie widzę.Mam nadzieje że zdajesz sobie sprawę żed wiekszy akumulator musi się dłużej ładować i na krótkie odcinki to nie ma sensu.No chyba że montujesz dodatkowe ogrzewanie,car audio no to wtedy inna sprawa.
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
demirbiras

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 S
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Wrz 2020, 19:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) SC 1.1 czy montował ktoś większy akumulator?


A nie wydaje Ci się że mocniejszy dłużej pociągnie?
Poza tym Varta ma z serii Blue model B36 44Ah/420A i to jest rozmiar standardowy, to jak wsadzę większy rozmiarowo, ale mający parę Ah więcej to już nie naładuje a taka Varta będzie naładowana?
Bo ja mam na myśli Centrę Futurę 47 Ah/ 450A
Po prostu chodzi mi o to że tego prądu mam więcej, przy rozruchu po iluś latach od zakupu akumulatora i szczególnie w mroźne dni nigdy za wiele.

Może jestem w błędzie.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pon 14 Wrz 2020, 20:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) SC 1.1 czy montował ktoś większy akumulator?


Nie przesadzaj. Dzisiejsze aku wytrzymują do 5 lat a potem wymiana. Jak masz ochotę wydawać dodatkowe dutki i mieć z tego powodu dobry humor nikt Ci nie zabroni. Wydając więcej na aku i tak masz 2lata gwarancji producenta a potem to już wielka niewiadoma. Nawet dobre marki też straciły na twałości. Bierz aku w umiarkowanej cenie z dużym prądem rozruchowym 36÷40Ah spokojnie wystarczy w tym bolidzie. Bardziej zwracałbym uwagę na kondycję altka i połączeń elektrycznych aby aku cały czas był w dobrej kondycji.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Wto 15 Wrz 2020, 10:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) SC 1.1 czy montował ktoś większy akumulator?


Tak jak kolega powyżej napisał akumulator ma okreslony czas trwałości i tyle,możesz zaklinać rzeczywistość i łudzić się że wytrzyma 10lat tylko czy samochód tyle wytrzyma:)Po drugie to tylko benzynka 1.1 wiec nie diesel wiec jak ma prądu nie wystarczyć.Po trzecie zadbaj przede wszystkim o stan instalacji elektrycznej(klemy,połączenia oczkowe,alternator,rozrusznik,itp) i to wystarczy .Jężeli masz sie przez to dobrze poczuć to kup większy:)Tylko z doświadczenia wiem że to przerost treści nad formą i tyle.
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Wrz 2020, 10:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Wto 15 Wrz 2020, 14:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) SC 1.1 czy montował ktoś większy akumulator?


ja w moim punto 1,1 spi oryginalnie, miałem akumulator 36 ah,
jednak w zimie, nie zawsze dawał radę..
ale w książce obsługi tego pojazdu, było napisane,
że, przy elektronicznym autoalarmie i dodatkowych urządzeniach, zaleca się
założenie akumulatora 50 ah.
ja tak w końcu zrobiłem i mój znajomy, za moją poradą również
i problemy się skończyły.
jednakże ważne!że należy do pojazdu wkładać zawsze, akumulator maksymalnie naładowany,
żeby alternator się nie przeciążał i kolejna sprawa, należy również sprawdzić przewody prądowe alternatora,czy nie ma na nich spadku napięcia (luknij tutaj bardzo ciekawe : https://www.youtube.com/watch?v=WVCf22qx51s )
kolejna sprawa,to sprawdzenie czy na wyłączonym silniku, nie ma gdzieś w instalacji poboru prądu,czyli złodzieja prądu.
najlepiej jak tego poboru nie ma wogóle,ale przyjmuje się że do 0,050 ampera to jest dopuszczalna norma
podsumowanie..jak ci wejdzie gabarytowo mocniejszy akumulator to spokojnie można go wsadzić,
tylko bez przesady,powiedzmy że tak do + 15ah więcej.
co do akumulatorów...sprawdzone przeze mnie różne marki akumuatory..
najlepsze okazały się topla oraz banner,ale do niczego nie namawiam,bo wybór należy do ciebie..
ważne dla mnie również jest, żeby akumulator miał odkręcane korki do ewentualnego uzupełniania poziomu elektrolitu
i do kontroli gęstości elektrolitu.
w akumulatorach centra...varta,.. takowych korków nie ma, bo to są aku z klejonym monowiekiem
pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
demirbiras

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 S
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Wrz 2020, 20:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) SC 1.1 czy montował ktoś większy akumulator?


piohol napisał:
Nie przesadzaj. Dzisiejsze aku wytrzymują do 5 lat a potem wymiana. Jak masz ochotę wydawać dodatkowe dutki i mieć z tego powodu dobry humor nikt Ci nie zabroni. Wydając więcej na aku i tak masz 2lata gwarancji producenta a potem to już wielka niewiadoma.


Jesteś pewien? bo np Centra Futura ma 3 lata gwarancji a z opowiadań wielu osób potrafi nawet 7 lat działać.
To dla mnie to jest dobry wynik.
No ale jeśli tak mówicie to równie dobrze można by wsadzić 35 Ah/240A i tez powinien być ok.
Czyli ten co ma 240A i ten co ma 450A wytrzymają tyle samo? Wg mnie niekoniecznie.
Sprawdźcie u siebie na testerze jaki prąd został po iluś latach z tego co deklaruje producent.
Natomiast no silnik mały ale auto stoi pod chmurką i nie robi 20 tys rocznie, często krótkie trasy, jesienią, zimą dmuchawa, nie wiem co myśleć ale raz że korci mnie ta Futura, dwa że więcej prądu do rozruchu to zawsze na plus
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System