Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Skoki napięcia Bravo w 1.4 2010



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz_k12

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Bravo 1.4 90km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Paź 2020, 22:13
Temat postu:

Skoki napięcia Bravo w 1.4 2010


Dzień dobry,
od pół roku jestem właścicielem Bravo 1.4 90 km z 2010 roku, wyposażenie w opcji z panorama, silnik benzynowy.
Od sierpnia auto ma drażniący problem z układem elektrycznym. Awaria występuje w trakcie jazdy. Pierwszy raz pojawiła się na drodze z płyt betonowych (praktycznie wolne obroty/ jazda na samym sprzęgle), ale wystąpiła również podczas jazdy na autostradzie i w mieście. Objawy zawsze są takie same: na początku delikatnie miga (przygasa i mocniej błyszczy) ekranik deski rozdzielczej oraz radia. Później deska wyłącza się zupełnie i włącza od nowa (jak przy zgaszeniu silnika i przekręceniu kluczyka w pierwsza pozycje zaświecaja się wszystkie kontroli). Zdażyło się ze następnie odcięło wspomaganie kierownicy. Momentami auto przydusza, tak jakbym na ułamek sekundy zdjął nogę z gazu. Dwa razy pojawił się CHECK ENGINE, który zgasł samoistnie po 20 min. Kody błędów wskazują tylko na niskie napięcie.
Zakupiłem zapalniczkowy miernik napięcia. Podczas wystąpienia problemu napięcie zaczyna skakać pomiędzy 12-17 V. Zazwyczaj w trakcie jazdy trzyma się w okolicach 13.9-14.3 bez częstych skoków. W aucie wymieniony został akumulator i regulator napięcia. Sprawdzony został tez alternator. Brak spadków napięcia na kablach.
Wszystkie objawy pojawiają się w przypadkowych okolicznościach, czasem po 15 minutach od uruchomienia, czasem po godzinie jazdy. Do tej pory pomagało odpięcie klemy na ~5 min i dalsza trasę (nawet 300 km) jechałem bez problemu.
Bravo nie jeździ codziennie, ale kilka razy w tygodniu na pewno przejeżdża ~5-10 km po mieście.
Dodatkowo na początku lipca wymieniłem rezystor wentylatora - nie było pierwszego biegu chłodzenia.

Proszę o pomoc, chętnie sprawdzę wszystkie tropy.

Pozdrawiam
Grzesiek
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 04 Paź 2020, 23:14
Temat postu:

Re: Skoki napięcia Bravo w 1.4 2010


Sprawdź punkty masowe.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Grzegorz_k12

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Bravo 1.4 90km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lis 2020, 11:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Skoki napięcia Bravo w 1.4 2010


Masy sprawdzone, auto jeździ na jeszcze innym akumulatorze (nowy). Problem nadal nie ustępuje. Udało mi się nagrać o co dokładnie chodzi na parkingu pod blokiem.

https://youtu.be/J7PiQo6iQag
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System