Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Fiat Bravo 2 źle odpala.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert_1967

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2022
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 JTD V8 20KM 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Cze 2022, 09:25
Temat postu:

Fiat Bravo 2 źle odpala.


Witam szanowne forum.

Jestem posiadaczem auta Fiat Bravo 2 1.9 JTD Multijet 120km 8V rocznik 2007 przebieg ponad 200000km. Piszę ponieważ auto ma następującą przypadłość. Odnoszę wrażenie, ze nie do końca prawidłowo odpala. Auto posiadam kilka dni i nigdy wcześniej takiego nie posiadałem i z takim silnikiem. Zawsze kupowałem TDI i tam odpalał od pół obrotu.

Tutaj po przekręceniu kluczyka musi obrócić 3-4 razy i tak jakby się wkręcał na obroty i dopiero odpala. Później chodzi równiutko, nie kopci (chyba że zimny to trochę na białawo, anie nie długo). Jak jest ciepły, to nie kopci, a z rury idzie delikatny zapach, jak z katalizatora. Olej o dziwo nie jest czarny, tylko lekko brązowawy. Auto bardzo dobrze się zbiera.Komputer pokazuje spalanie 4.5 litra przy jeździe 80-90km/h.

Nie mniej jednak wczoraj miałem trochę dziwny i niepokojący przypadek. W pewnym momencie komputer zaczął wskazywać dość duże spalanie na prostej przy małej prędkości (7-8 litrów, gdzie normalnie 3,5-4 przy 70/h). Po zatrzymaniu na wolnych obrotach pracował trochę nie równo. Nie tragicznie, ale dało się zauważyć. Po wyłączeniu na chwilę silnika i ponownym uruchomieniu problem jakby zniknął. Dzisiaj rano jechałem do pracy i było OK. Nie wiem, co o tym sądzić. Dopiero uczę się auta i silnika. Poczytałem trochę i usterek może być wiele.

Filtr paliwa, pompa CR, zawór ciśnieniowy, wtryski... Chcę zakupić manometry i zmierzyć ciśnienie ze zbiornika i na szynie CR. Przydadzą się do późniejszych kontroli. Nie zamierzam zmieniać szybko auta. Może się zapowietrza, cofa paliwo ? Na tą chwilę nie wiem. Dopiero go kupiłem i zbieram informacje, od czego zacząć, a żeby nie potrzebnie nie grzebać tam, gdzie nie należy.

Co to może być na początek. Co radzicie. Każda konstruktywna podpowiedź będzie dla mnie cenna. Może sam akumulator również jest już słaby ? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam. Robert.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 25 Cze 2022, 20:59
Temat postu:

Re: Fiat Bravo 2 źle odpala.


Nie spotkałem manometru do pomiaru ciśnienia na szynie CR ale jak uda Ci się taki namierzyć daj znać.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Nie 03 Lip 2022, 10:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Fiat Bravo 2 źle odpala.


Co do zapowietrzenia układu paliwowego to raczej nie w tym samochodzie bo tam jest elektryczna pompa paliwa w zbiorniku.Bardzo chętnie także zobaczę ten manometr do pomiaru ciśnienia paliwa na listwie CR tak jak kolega pinchol wcześniej pisałSmile
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Czw 04 Sie 2022, 22:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Fiat Bravo 2 źle odpala.


Zacznij od podłączenia do MES, sprawdzenia korekt wtrysków,.dawek paliwa i ew. zapisanych błędów.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Nadwozie


FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System