Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ADAM 76

Czytelnik



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 9

Posiadane auto: Fiat Palio 1,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 16:38
Temat postu:

problem z konsolą środkową


witam , mam problem z demontażem konsoli środkowej w palio 1.4 rok 98
chciałem wymienić żarówki za pokrętłem nadmuchu lecz nie mogę się tam dostać. Na razie udało mi się rozebrać tylko plastiki wokół licznika i radia.
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 19:25
Temat postu:

Re: problem z konsolą środkową


ADAM 76 napisał:
witam , mam problem z demontażem konsoli środkowej w palio 1.4 rok 98
chciałem wymienić żarówki za pokrętłem nadmuchu lecz nie mogę się tam dostać. Na razie udało mi się rozebrać tylko plastiki wokół licznika i radia.

delikatnie podważyć jeden bok środkowego panelu, w okolicach pokręteł i zdecydowanie pociągnąć. uwaga by nie porysować tego plasticzora!!
rozumiem, że plastiki wokół licznika demontowałeś w innym celu Very Happy
Powrót do góry
JacekDobrzy

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 20:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


Jest na to sposób ale trzeba to robić delikatnie płaskim wkrętakiem owiniętym szmatką. Uwaga: konsola środkowa przykręcona jest 4 śrubami i ma 7 zaczepów (łatwo je uszkodzić). Śrubokręt należy podłożyć na dole konsoli (na środku) pod suwakiem obiegu zamkniętego. Trzy zaczepy znajduja się do góry konsoli (dwa na brzegach i jeden na środku), dwa zaczepy są z boków pokręteł i dwa pod pokrętłami, śruby znajdują się: dwie obok pokręteł po zewnętrznej ich stronie (na wysokości pokręteł i kratek nawiewu i dwie do góry konsoli około 3-4 cm od brzegów górnej części konsoli), powodzenia :wink:
_________________
użytkownik
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 22:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


JacekDobrzy napisał:
Jest na to sposób ale trzeba to robić delikatnie płaskim wkrętakiem owiniętym szmatką. Uwaga: konsola środkowa przykręcona jest 4 śrubami i ma 7 zaczepów (łatwo je uszkodzić). Śrubokręt należy podłożyć na dole konsoli (na środku) pod suwakiem obiegu zamkniętego. Trzy zaczepy znajduja się do góry konsoli (dwa na brzegach i jeden na środku), dwa zaczepy są z boków pokręteł i dwa pod pokrętłami, śruby znajdują się: dwie obok pokręteł po zewnętrznej ich stronie (na wysokości pokręteł i kratek nawiewu i dwie do góry konsoli około 3-4 cm od brzegów górnej części konsoli), powodzenia Wink

trochę nie do końca dobrze tłumaczysz, ale postaram się wyprostować najważniejsze rzeczy. na fotce widać:
1) zielone kwadraty - miejsca zaczepów. zaznaczyłem 5 sztuk, które są na tym górnym panelu.górny panel jest oddzielnie rozłączany od dolnego
2) niebieskie kwadraty - wkręty trzymające górny panel z pokrętłami i suwakami. wkręty te widoczne są PO zdjęciu panela dolnego
3) żółta strzałka - miejsce, w które wkładam cenki twardy nożyk i elegancko dolny panel odskakuje
4) linia przerywana - granica dolnego i górnego panela.
żarówki W1,2W 4 sztuki wchodzą na dolny panel. warto mieć dobre płaskoszczypy, bo ciężko wyjąć żarówki. wymienic pasuje wszystkie 4 będzie fajnie świecić Very Happy
nie pamiętam już czy do demontażu panela z suwakami są jeszcze jakieś wkręty... zresztą - będzie widać wszystko Smile



Ostatnio zmieniony przez archive_20 dnia Pon 11 Maj 2009, 10:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ADAM 76

Czytelnik



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 9

Posiadane auto: Fiat Palio 1,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 09:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


dzięki panowie dzisiaj będę próbował rozebrać tą nieszczęsną konsolę
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 09:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 09:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


ADAM 76 napisał:
dzięki panowie dzisiaj będę próbował rozebrać tą nieszczęsną konsolę

robota nie jest trudna, ale jak to we fiacie - trzeba robic delikatnie i starac sie by elementy plastikowe byly w miare cieple, to nie pekna. robota na mrozie lub w zimnych warunkach odpada raczej, bo mozna polamac zaczepy
Powrót do góry
czajmar

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.6 98r + LPG
Piwa: 4/4
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 15:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


Dziś wymieniałem te żaróweczki.
Teraz moje pytania.

Czy na górze(tuż pod radiem), aby zdjąć tzw "górny panel" są jeszcze jakieś śrubki?Czy górny panel trzyma się tylko na zaczepach i dwóch śrubach na linii pomiędzy dolnym a górnym panelem??(dziś próbowałem zdjąć górny panel, ale nie mam garażu , jest zimno i ostatecznie zrezygnowałem, żeby czegoś nie urwać)

Czy przyciski od podświetlania ogrzewania tylnej szyby i przeciwmgielnych, posiadają jakieś żarówki(jeśli tak, to dalej są to W12W?).
Tzw zimne lutowanie odnosi się tylko do diod , czy także do tych żaróweczek.

Oraz pytanie za 100 pktów.
Wyjmując jedną żaróweczkę z dolnego panelu, chrupła mi bańka, a reszta żaróweczki została w gnieździe.
Ktoś ma jakiś patent, jak wydłubać tą resztkę?Na razie wymieniłem 3 z 4 i trochę mnie wkurza, że część panelu się nie podświetla. A że i tak będę dłubał przy górnym, to wtedy spróbuje coś jeszcze pokombinować.
Próbowałem wyciągnąć dolny panel, ale raczej nie mieści się w tym otworze(pomiędzy dolnym-górnym panelem idzie poziomy kawałek plastiku).
Powrót do góry
gadu-gadu
sienolot

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 292

Posiadane auto: Fiat Siena 1,2HL +klima
Piwa: 18/3
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 15:52
Temat postu:

Re: problem z konsolą środkową


ADAM 76 napisał:
witam , mam problem z demontażem konsoli środkowej w palio 1.4 rok 98
chciałem wymienić żarówki za pokrętłem nadmuchu lecz nie mogę się tam dostać. Na razie udało mi się rozebrać tylko plastiki wokół licznika i radia.


Chwytasz kombinerkami owiniętymi izolacją, albo szmatą i ciągniesz lekko za pokrętło.

Zawsze tak robię.


Jednak przy temperaturze minusowej to istnieje ryzyko połamania wszystkiego.
Ogrzej to najpierw suszarką.
_________________
Fiat Siena 1,2HL +klima
www.paliosienaalbea.pl
Palio Siena Albea
Powrót do góry
GRZEH

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): południe
Posiadane auto: brak
Piwa: 5/11
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 17:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


sienolot, zła odpowiedx ;P

pees: patrz na daty ;)
_________________
CHIENA 1.4 1997 + gasss... dużo gassu.... ;o)
Powrót do góry
sienolot

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 292

Posiadane auto: Fiat Siena 1,2HL +klima
Piwa: 18/3
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 17:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


GRZEH napisał:
sienolot, zła odpowiedx ;P

pees: patrz na daty Wink


Nosz kur....................ka wodna, kto odgrzał takiego starego kotleta...
_________________
Fiat Siena 1,2HL +klima
www.paliosienaalbea.pl
Palio Siena Albea
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 20:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


ale o co kaman?? towarzysz czajmar zapytał dzisiaj przecież...
Powrót do góry
czajmar

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.6 98r + LPG
Piwa: 4/4
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 23:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


czajmar napisał:
Dziś wymieniałem te żaróweczki.
Teraz moje pytania.

Czy na górze(tuż pod radiem), aby zdjąć tzw "górny panel" są jeszcze jakieś śrubki?Czy górny panel trzyma się tylko na zaczepach i dwóch śrubach na linii pomiędzy dolnym a górnym panelem??(dziś próbowałem zdjąć górny panel, ale nie mam garażu , jest zimno i ostatecznie zrezygnowałem, żeby czegoś nie urwać)

Czy przyciski od podświetlania ogrzewania tylnej szyby i przeciwmgielnych, posiadają jakieś żarówki(jeśli tak, to dalej są to W12W?).
Tzw zimne lutowanie odnosi się tylko do diod , czy także do tych żaróweczek.

Oraz pytanie za 100 pktów.
Wyjmując jedną żaróweczkę z dolnego panelu, chrupła mi bańka, a reszta żaróweczki została w gnieździe.
Ktoś ma jakiś patent, jak wydłubać tą resztkę?Na razie wymieniłem 3 z 4 i trochę mnie wkurza, że część panelu się nie podświetla. A że i tak będę dłubał przy górnym, to wtedy spróbuje coś jeszcze pokombinować.
Próbowałem wyciągnąć dolny panel, ale raczej nie mieści się w tym otworze(pomiędzy dolnym-górnym panelem idzie poziomy kawałek plastiku).


Stary temat odgrzebany, bo akurat dziś się tym zajmowałem, a było tutaj super wytłumaczone wraz z rysunkiem a nie chce powielać i mnożyć tematów.
Może ktoś odpowie na moje pytania?
Powrót do góry
gadu-gadu
Davielle

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Siena, 1.6 16v lpg, 1998
Piwa: 10/11
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 00:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


Górny panel trzyma się na tych 2 śrubkach i 5 zaczepach ( dwa w połowie po bokach i trzy u góry). Te bo bokach wychodzą prosto, u mnie problem był z tymi trzema. Bo jak chcesz pociągnąć ten panel do siebie to idzie tylko dól a góra ciężko, więc łatwo coś urwać. Trzeba złapać górę i ciągnąć do siebie. I najlepiej zagrzej samochód-mniejsza szansa że pęknie. Smile
Powrót do góry
czajmar

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.6 98r + LPG
Piwa: 4/4
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 00:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


Davielle napisał:
Górny panel trzyma się na tych 2 śrubkach i 5 zaczepach ( dwa w połowie po bokach i trzy u góry). Te bo bokach wychodzą prosto, u mnie problem był z tymi trzema. Bo jak chcesz pociągnąć ten panel do siebie to idzie tylko dól a góra ciężko, więc łatwo coś urwać. Trzeba złapać górę i ciągnąć do siebie. I najlepiej zagrzej samochód-mniejsza szansa że pęknie. Smile


2 śrubki odkręciłem, 2 boczne zaczepy odeszły, ale góra się dziwnie mocno trzymała, tak jakby oprócz zaczepu była tam jakaś śrubka.
Nie chciałem ciągnąć na siłę, bo więcej bym szkód zrobił.

Rozumiem , że w górnym panelu są 3 diody i 4 żaróweczki W1.2W?
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 00:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) problem z konsolą środkową


jak na foto:
1) zielone kwadraty - miejsca zaczepów. zaznaczyłem 5 sztuk, które są na tym górnym panelu.górny panel jest oddzielnie rozłączany od dolnego
2) niebieskie kwadraty - wkręty trzymające górny panel z pokrętłami i suwakami. wkręty te widoczne są PO zdjęciu panela dolnego

tam nie ma żarówek, tam są wszędzie diody, czyli 4 szt dla wersji bez przeciwmgłowych przednich lub 6 szt. z przeciwmgłowymi. jak już się tam dostaniesz, odepniesz 3 wtyczki od tyłu, odkręcisz 10 wkrętów, to trzeba przelutować najlepiej całą płytkę
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System