Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Szarpanie podczas hamowania!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GT-Greg

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: FIAT BRAVA 1.6 16V SX
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 17:56
Temat postu:

Szarpanie podczas hamowania!!


Witam!!Mam problem z moją bravką:(otóż podczas hamowania coś szarpie z prawej strony.Sprawdziłem tarcze a że były już cienkie to wymieniłem na nowe razem z klockami.Ale problem nie ustąpił.Wymieniłem kolejny raz tarcze ponieważ myślałem że te stare są jakieś trefne ale sytuacja dalej się powtarza.Nawet przerzuciłem felgę z zapasu bo może felga była krzywa.Nie pomogło wszystko jest ok w zawieszeniu bo byłem na stacji diagnostycznej nie stwierdzono luzów.Owe szarpanie objawia się podczas hamowania przy prędkości ok 80-120km/h jak się hamuje z wyższej prędkości nic się nie dzieje tylko dopiero jak dojdzie do tego magicznego progu:(Tarcze mam idealne markowe mikoda nawiercane i nacinane wraz z klockami do nich dedykowanymi Question Może miał ktoś podobny dylemat proszę o pomoc:?: drażni mnie to bo podczas szybszej jazdy to strasznie irytuje Mad
Powrót do góry
gadu-gadu
ADAMS.72

Dyskutant



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V GT,2000 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 21:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Szarpanie podczas hamowania!!


A co z zaciskiem, czy chodzi lekko w zamocowaniu. Bo co może jeszcze tylko z jednej strony szarpać po wykluczeniu tego wszystkiego co wykluczyłeś Question
Powrót do góry
GT-Greg

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: FIAT BRAVA 1.6 16V SX
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 22:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Szarpanie podczas hamowania!!


zaciski są ideał bo były wymienione nawet te wężyki elastyczne wymieniłem bo kiedyś jeden mi nie odbijał to za jednym zamachem wymieniłem komplet.hamulce odbijają za każdym razem
Powrót do góry
gadu-gadu
ADAMS.72

Dyskutant



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V GT,2000 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 23:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Szarpanie podczas hamowania!!


To na myśl przychodzi mi tylko uszkodzenie czujnika ABS. Narazie nie mam innych pomysłów. Trzeba się z tym przespać. Cześć.
Powrót do góry
GT-Greg

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: FIAT BRAVA 1.6 16V SX
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Kwi 2009, 12:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Szarpanie podczas hamowania!!


ona nie ma abs:(
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 17 Kwi 2009, 12:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ADAMS.72

Dyskutant



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V GT,2000 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 17 Kwi 2009, 14:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Szarpanie podczas hamowania!!


Ale kicha. To kombinujemy dalej. Rzadko ale zdarza się lekkie skrzywienie piasty(możesz to zmierzyć czujnikiem zegarowym z odpowiednią dokładnością skali). Następne co mi przychodzi do głowy (wiem że pisałeś że zawieszenie sprawdzali) -uszkodzenie amortyzatora a właściwie jego zamocowania i poduszek gumowych od strony nadkola nie przy wahaczu.
Powrót do góry
GT-Greg

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: FIAT BRAVA 1.6 16V SX
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Kwi 2009, 16:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Szarpanie podczas hamowania!!


no to teraz się uśmiejesz jak ci napiszę Razz Amorki wymieniłem jak kupiłem samochód wsadziłem gazówki a poduszki wyglądały na niedawno wymieniane zero pęknięć łuszczenia się gumy itp.piasta to też przewidziałem i na zaufanym szrocie udało mi się kopić idealną z rocznika 99 no po prostu super bo jeszcze fabryczna farba na niej byłaSmile sęk w tym że żeby to się działo cały czas to by to było łatwo zlokalizować ale to się dzieje tylko przy hamowaniu:( i to też tylko w2 pewnym zakresie prędkości Mad
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 17 Kwi 2009, 20:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Szarpanie podczas hamowania!!


czy podczas tego hamowania obroty tez szaleja ?? sprawdzales kable dochodzace do prawego kola ?? moze pompa docisk nie odbija i jest jakis problem z kablami od hydrauliki :> najlepiej mechanik ci powie jak podniesie auto albo gdzies na przegladzie... na walki wjechac:> badz podnies przod i wtedy zobaczyc co to lata :>
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
ADAMS.72

Dyskutant



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V GT,2000 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 18 Kwi 2009, 10:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Szarpanie podczas hamowania!!


GT-Greg- Luknełem na inne fora( innych marek) ,tam z taką przypadłościa( bardzo podobne objawy - przy tych samych prędkościach) jest sporo postów . Masa ludzi pisze że przyczyną może być przegub półosi( myśle że zewnętrzny) .Ale to niepotwierdzone informacjie .No ale cuż, być może tu już tylko wróżka pomoże Laughing .
Powrót do góry
GT-Greg

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: FIAT BRAVA 1.6 16V SX
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Kwi 2009, 20:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Szarpanie podczas hamowania!!


shakalos przewody hamulcowe są nowe razem z tymi elastycznymi.byłem na przeglądzie i było w normie.od strony hydraulicznej jest wszystko ok bo było przeglądane i działa poprawnie.obroty nie szaleją:)chociaż silnik to mocna strona tego auta bo ma tylko 80 000:P Adams też nad tym myślałem ale raczej o przegubie od strony wewnętrznej bo jakby był od zewnętrznej to by grzechotał na skręcie:) a u mnie jest cicho na skrętach. myślałem też nad poduchę od skrzyni bo może tu jest wszystko sztywne a przez poduchę skrzynia wchodzi w wibracje??ale dzięki za podpowiedż bliżej się temu przyjrzęSmile
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatTipo

78 500

2022r.

6 100 km

śląskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System