Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rfck

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: STILO 1,6 16 V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 23:12
Temat postu:

Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


Witam

Otóż mam dośc powszechny jak widzę problem z falowaniem obrotów na biegu jałowym.
Rzecz najczęściej dzieje się na rozgrzanym silniku, z tego co wyczytałem na forum to wina przepustnicy, więc pojechałem ją wyczyścić, niestety nie pomogło.. dziś nawet stojąc na światłach ( na luzie ) obroty zaczęły falować między 1000 a 500 dość intensywnie pare razy aż w końcu zdechł. Odpaliłem ponownie bez problemu. Auto ogólnie jeździ świetnie, dobrze przyspiesza, nie szarpie, tylko te falowanie które czasem potrafi zgasić silnik.

Czy po wyczyszczeniu przepustnicy powinienem coś ustawić ?
Jak wykonać adaptację ? czy muszę jechać na diagnostykę?

Widziałem gdzieś taki sposób:

Odłączyć akumulator na parenaśnie minut, podłączyć, odpalić i poczekać aż auto się nagrzeje i włączy się wentylator, po czym zgasić. Czy to pomaga i tak należy to wykonać?

Dodatkowo widziałem też że niektórzy czyścili styki od przepustnicy, ma ktoś może zdjęcie która to wtyczka ?

Silnik 1.6 16 V benzyna bez gazu, rocznik 2003 czyli silnik fiatowski.

DOdam że czytałem wszystkie tematy dotyczące tego zagadnienia jednak nie jestem pewien jak do końca zaadaptować wyczyszczoną przepustnicę i liczę na waszą pomoc
Powrót do góry
marcin jaworzno

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): jaworzno
Posiadane auto: fiat grande punto 2009 3 drzwi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 23:50
Temat postu:

falowanie


... żeby nie powiedzieć każdy fiat tak ma , ja już drugi raz tej zimy mam to jest irytujące (według mnie jest to wada FABRYCZNA każdy fiat to ma ) według mnie wciskają kit w serwisie każdym że krótkie przebiegi się robi ale kurde coś tu jest nie tak!!! wszyscy na to narzekają - ja już mam kilku znaomych co mają falowanie obrotów , moim zdaniem jakiś urząd powinien się tym zająć inne marki też jeżdżą na krótkich odcinkach i nie mają z tym problemów. Wink
Powrót do góry
Rfck

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: STILO 1,6 16 V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 00:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


Chcesz powiedzieć że na lato mija?
Stilo mam rok i jeżdzę w sumie podobne odcinki i dopiero jakiś czas temu mi obroty zwariowały.

Nie mów że fiat tylko bo inne marki też mają problem z obrotami.
Powrót do góry
marcin jaworzno

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): jaworzno
Posiadane auto: fiat grande punto 2009 3 drzwi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 00:50
Temat postu:

sory


ja też mam około 1,5 roku może źle się wyraziłem Laughing oczywiste że przeglądając internet wszystkie marki mają ten probem ale nasze fiaciki szczegulnie są narażone na tę przypadłość , widzę grande punta , bravo , brava itd , różne roczniki więc coś jest nie tak. pozdr.
Powrót do góry
Rfck

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: STILO 1,6 16 V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 18:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


Oto co zrobiłem. Odpiąłem wtyczkę od przepustnicy, oczyściłem styki preparatem do czyszczenia styków oraz przeprowadziłem adaptację przepustnicy w następujący sposób:

Odłączyłem akumulator na godzinkę, nastepnie podłączyłem i wsiadłem do auta.
Włożyłem kluczyk do stacyjki przekręciłem w pozycję MAR na 60 sekund, po tym czasie przekręciłem kluczyk w pozycję STOP ( NIE WYCIĄGAJĄC KLUCZYKA !) po 10 sekundach wyjąłem kluczyk ze stacyjki. Po chwili włożyłem i odpaliłem auto, pochodziło trochę ( około 10 minut) po czym się przejechałem i nagrzałem silnik. Teraz auto chodzi równiutko i bez zarzutu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 18:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
WoYtaZ

Dyskutant



Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Corby/UK
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 16v
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 13:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


a skad wyczasneles ten przepis?? Smile
Powrót do góry
petro_c

Dyskutant



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 16V
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 13:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


ten przepis pochodzi z programu eLearn - ręczna adaptacja przepustnicy
Powrót do góry
zboku

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.6 Gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 20:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


Rfck napisał:
Oto co zrobiłem. Odpiąłem wtyczkę od przepustnicy, oczyściłem styki preparatem do czyszczenia styków oraz przeprowadziłem adaptację przepustnicy w następujący sposób:

Odłączyłem akumulator na godzinkę, następnie podłączyłem i wsiadłem do auta.
Włożyłem kluczyk do stacyjki przekręciłem w pozycję MAR na 60 sekund, po tym czasie przekręciłem kluczyk w pozycję STOP ( NIE WYCIĄGAJĄC KLUCZYKA !) po 10 sekundach wyjąłem kluczyk ze stacyjki. Po chwili włożyłem i odpaliłem auto, pochodziło trochę ( około 10 minut) po czym się przejechałem i nagrzałem silnik. Teraz auto chodzi równiutko i bez zarzutu.


Witam kolego to co zrobiłeś wystarczy na krótko, miałem ten sam problem, czyściłem wtyczkę i przepustnice przed metalowym wahadełkiem regulujący dawkę powietrza i po miesiącu było to samo. Trzeba zdemontować dolot powietrza i tą metalową przegrodę popchnąć (tam jest silnik krokowy), wtedy trzeba wyczyścić jakimś preparatem do przepustnic wnętrze i masz spokój na długi czas. Przynajmniej tak było u mnie. Pozdrowienia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Rfck

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: STILO 1,6 16 V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 21:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


Cytat:
Witam kolego to co zrobiłeś wystarczy na krótko, miałem ten sam problem, czyściłem wtyczkę i przepustnice przed metalowym wahadełkiem regulujący dawkę powietrza i po miesiącu było to samo. Trzeba zdemontować dolot powietrza i tą metalową przegrodę popchnąć (tam jest silnik krokowy), wtedy trzeba wyczyścić jakimś preparatem do przepustnic wnętrze i masz spokój na długi czas. Przynajmniej tak było u mnie. Pozdrowienia.


Oby nie Wink, Ten sposób znam od jednego z forumowiczów któremu bardzo dziękuje za pomoc.

mówisz o tym kułeczku metalowych co się uchyla, jakgo niby pchnąć ? nie uszkodzi się nic?
Powrót do góry
paweldk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.8 5D 2001 LPG
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 09:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


zboku - kolega miał problem z falującymi obrotami po czyszczeniu przepustnicy. Autoadaptacja mu pomogła. Ja sam sobie czyściłem przepustnicę, bez jej wyciągania i nie musiałem robić tego procesu. Było to już dawno temu i odpukać, nie mam problemów z falującymi obrotami.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System