Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Coś rozładowuje akumulator



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robo0001

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 17:23
Temat postu:

Coś rozładowuje akumulator


Jak w temacie.
Po przejechaniu dzisiaj ponad 40 km, zatrzymałem się na chwilę i niestety nie chciał się ponownie zapalić. Pomimo różych prób byłem zmuszony wezwać assistance. Podpieliśmi auto do jego zastępczego akumulatora i odpalił od pierwszego razu ale zaczęły wyświetlać różne dzinwe komunikaty:
Nie zgasła kontrolka czek, awaria asr, awaria edb, awaria, abs i inne.
Można było nim co prawda jechać ale mimo wszysto lawetą wróciłem do domu. Po przyjeździe podłączyłem pod prostownik i okazało się, że akumulator jest całkiem rozładowany. Jak wspomniałem wcześniej przejechałem ponad 40 km tak więc nawet jak był słaby to i tak powinien się załadować a ma ok 1,5 roku.
Jutro jadę do mechanika ale ktoś może miał podobny przypadek. Gość z pomocy mówił, że to prawdopodobnie coś z zasilaniem.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 17:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Coś rozładowuje akumulator


sprawdz ładowanie
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Robo0001

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 17:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Coś rozładowuje akumulator


Dzięki !
Sorki z pomocy gość powiedział, że nie z zasilaniem tylko z zapłonem.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 18:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Coś rozładowuje akumulator


gdyby to było z zapłonem to by nie rozladywowało akumulatora i by nie palil Wink sprawdz ewentualnie przekaznik (ten w komorze silnika) moze byc tak ze przekaznik nie przekazuje napiecia do ladowania ale pokazuje ze ladowanie jest. podczas jazdy wszystkie odbiorniki pobieraja prad z baterii a nie z alternatora Wink sprawdz na klemach czy w ogole masz ladowanie Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Robo0001

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 19:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Coś rozładowuje akumulator


Mam nadzieję, że podłączenie do kompa pokaże błąd, że to np. przekaźnik ? Jutro sprawdzę ładowanie ( już u mechanika ).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 19:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 19:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Coś rozładowuje akumulator


Tylko nie jedź do tego gościa,który stwierdził że to coś z zapłonem.Zapewne przyczyną jest brak ładowania lub niesprawny akumulator.Jeżeli chodzi o kontrolki w tym kontrolka silnika,to przyczyną będzie zbyt niskie napięcie na instalacji.
Powrót do góry
Robo0001

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 20:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Coś rozładowuje akumulator


Nie, oczywiście, że nie. To był gość który dzisiaj mnie wiózł lawetą. On nie naprawia aut tylko pracuje dla ubezpieczycieli. To była tylko luźna jego sugestia. Na pewno wykluczył rozrusznik ( o czym ja w pierszej chwili myślałem ), oraz powiedział, że prawdopodobnie nie alternator ( tego już nie był pewien ).
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 21:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Coś rozładowuje akumulator


Szkoda że nie wykluczył również wentyli i lewarka biegów, jak chcesz słuchać tak pomocnych rad podejdź pod budkę z piwem a tam konsylium fachowców wykluczy jeszcze kilka rzeczy Laughing
Facet ma pojęcie o samochodach jak szatniarka w szpitalu o leczeniu.
Zamiast zgadywać, woltomierz do ręki i badaj.
Wstępnie sprawdź akumulator czy ma 12.4V bo tyle powinien mieć naładowany, mogła paść cela, jest rozwarty obwód albo zwarcie na celi i stąd problem.
Kolejne badanie to prosty przyrząd: aerometr do sprawdzenia stanu cel akumulatora.
Jeśli nie masz to kup, kosztuje 15 PLN a przydaje się do oceny stanu aku.
Tylko nie pisz że masz bezobsługowy aku bo nawet jeśli jest tak napisane to mało który faktycznie nie da się otworzyć.
Następnie woltomierzem sprawdzasz napięcie ładowania.
Później wyłączasz silnik i w obwód pomiędzy plusem aku a pozostałymi włączasz amperomierz i sprawdzasz czy na postoju płynie prąd z akumulatora np przez uszkodzone diody alternatora czy zwarcie,
tylko nie przekręcaj kluczyka w tym czasie bo puścisz z dymem miernik.
Prąd świec żarowych i rozrusznika to spory kop, zwykły miernik tego nie wytrzyma.
Ogólnie to mógł paść aku ,alternator lub coś innego co z powodu usterki pobiera większy prąd a założenie że masz dobre ładowanie to nieuzasadniony optymizm, wystarczy ślizganie paska czy koła sprzęgłowego na altku by po jakimś czasie "wydoić" akumulator.
A na koniec to muszę ze zdziwieniem przyznać że pierwsze słyszę o jakimś przekaźniku przełączającym ładowanie.
Albo to jakaś nowinka techniczna o której nie słyszałem albo dyrdymały wyssane z palca.
Mając pojęcie o elektryczności wystarczy zastanowić się że alternatory mają nawet po 120A i taki prad musiałby wytrzymać ten przekaźnik, nie mówiąc o tym że rozwarcie obwodu ładowania przy jego usterce doprowadziłoby do uszkodzenia alternatora.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Robo0001

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 21:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Coś rozładowuje akumulator


Akumulator podłaczyłem do prostownika. Był na 0 ale na szczęście nie min. a więc nie był zupełnie rozładowany. Teraz się ładuje i do jutra rana powinien być w pełni naładowany.
Sprawdzałem pozim elektrolitu, jest OK. Moje autko to benzynka a więc nie ma świec żarowych. Co do zmierzenia napięcia to jutro będzie mi to musiał zmierzyć mechanik ( nie mam miernika ).
Moim skromnym zdaniem to raczej nie mógł paść całkiem akumulator gdyż nie jest taki stary ( ma ok. 1,5 roku ), poza tym ładnie się ładuje. Kiedyś rzeczywiście padł mi akumulator ( w innym aucie ) to nawet nie mogłem go już podładować.
Znalazłem już maksymalne napięcia przy włączonym silniku i innych urządzeniach więć będzie to jutro sprawdzane.
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Nie 02 Paź 2011, 21:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Coś rozładowuje akumulator


Kup sobie jakiś prost multimetr za kilkanaście złociszów, przyda się nie raz.
Nic nie jest raczej, kolega przejechał pół miasta, przywiózł nowy akumulator prosto ze sklepu bo pod sklepem nie chciał marznąć, włożył do samochodu a samochód ani ani, aku trup więc zamiana na stary i powrót do sklepu prze miasto a tam gamonia zrobili jak chłopa, wzięli aku na reklamację i kazali czekać 14 dni Laughing aby oddać go po naładowaniu Laughing
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Robo0001

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 10:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Coś rozładowuje akumulator


Autko już odebrałem od mechanikia. Jak się okazało, padł regulator napiecia przy alternatorze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPunto

7 900

2005r.

190 172 km

łódzkie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

33 500

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System