Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Sprężarka klimy nie załącza się.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morfik001

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maszewo/Stargard Szczeciński/Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon SW 1,8 16V 2003
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 22:30
Temat postu:

Sprężarka klimy nie załącza się.


Witam,

W trakcie doprowadzania mojego stilo do stanu używalności po jego zakupie oddałem je do mechanika na wymianę zużytych elementów zawieszenia i serwis klimy. Z racji tego, że grzebali się z nim strasznie długo i nerwy zaczęły mi już puszczać (stał u nich tydzień i był mi już bardzo potrzebny) nie upierałem się żeby usunęli usterkę w instalacji elektrycznej klimy (czynnik uzupełnili-wycieków brak).
Mianowicie sprężarka nie startuje z powodu uszkodzenia prawdopodobnie 1 z 3 przewodów czujnika liniowego elektrowentylatora przód K120. Mechanik zamknął obwód z pominieńciem czujnika i początkowo nic się nie działo, ale jak zaczął poruczać wiązką od tego czujnika to w pewnych jej położeniach sprężarka uruchamiała się. Niestety nie wiem dokąd przewody od tego czujnika wędrują bo łączą się z główną wiązką przy prawej lampie, a chciałbym sprawdzić ciągłość przewodów żeby ustalić który z przewodów jest uszkodzony.
Posiada ktoś może schemat instalacji klimatyzacji lub wie gdzie jest podłączony drugi koniec tych przewodów? Zaznaczę, że w elern nie potrafię odnaleźć drugiego ich końca.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 16:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężarka klimy nie załącza się.


Tam nie ma żadnego ,,czujnika liniowego,, Masz na myśli chyba presostat klimatyzacji który monitoruje ciśnienie w układzie, informacje z niego zbiera sterownik silnika a sprawdzić go można za pomocą testera diagnostycznego(czy sterownik widzi czujnik i jaką wartość ciśnienia przekazuje czujnik do sterownika)
Powrót do góry
morfik001

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maszewo/Stargard Szczeciński/Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon SW 1,8 16V 2003
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 22:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężarka klimy nie załącza się.


Masz rację, tyle że tylko takie oznaczenie znalazłem w elern. Sęk w tym, że nie mam dostępu do testera i chciałbym sprawdzić ciągłość przewodów zwykłym multimetrem żeby wylkuczyć lub potwierdzić uszkodzenie jednego z przewodów odpowiedzialnego za załączanie kompresora, ale nie wiem dokąd te przewody prowadzą - do której wtyczki i na które piny są podłączone na drugim ich końcu.
Objawy są takie, że po podłączeniu wtyczki do tego presostatu zaczyna pracować wentylator chłodnicy, ale kompresor nawet nie drgnie.
Wie może ktoś do czego są podpięte te przewody na drugim ich końcu?

Pozdrawiam
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 21:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężarka klimy nie załącza się.


morfik001 napisał:

Wie może ktoś do czego są podpięte te przewody na drugim ich końcu?

Pozdrawiam

Napisałem wyraźnie w swoim poście, dokąd lecą kable.
Powrót do góry
pmadry

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 03r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 19:40
Temat postu:

Tosamo....


Witam,

Mam dokładnie taki sam problem! Po podłączeniu presostatu zaczyna się kręcić wentylator a sprzęgło klimatyzacji się nie załącza. Co dziwne wykonywałem test sprzęgła klimatyzacji za pomocą FES gdzie widać i słychać ze się sprzęgło załącza w czasie testu. Zmieniałem presostat i sprawdzałem przejście na przewodach. Wszystko wygląda ok. Nie wiem gdzie dalej szukać...

Proszę o pomoc i pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 19:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pmadry

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 03r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Cze 2013, 14:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężarka klimy nie załącza się.


Przewody z czujnika idą najpierw do złącz pod skrzynką z bezpiecznikami - tej pod maską, koło akumulatora. Są tam dwa złącza :jedno z nich ma zdecydowanie mniej kabelków a drugie jest praktycznie cale napchane kabelkami (jest to złącze D4A). Chodzi nam o drugie - sprawdzasz piny C1, C3 i B1. Tam właśnie dochodzą trzy przewody od czujnika ciśnienia klimatyzacji. Ze złącza D4A przewody idą do komputera na wtyk M10B Na piny 5, 53 i 54

http://imageshack.us/photo/my-images/841/9yi4.jpg



Piny na wtyczkach są podpisane!
Pozdrawiam
Piotrek[/img]
Powrót do góry
komunikator tlen - status
morfik001

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maszewo/Stargard Szczeciński/Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon SW 1,8 16V 2003
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 29 Cze 2013, 23:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężarka klimy nie załącza się.


Problem rozwiązany klima działa. Very Happy Okazało się, że był duży wyciek czynnika na zaworze wysokiego ciśnienia i fes pokazywał zwarcie na cewce przy sprężarce. Zawór wymieniony, styki przeczyszczone i jest w miarę ok. Tylko jeden minus - fes pokazuje, że czujnik przeciwroszeniowy wskazuje temp. 6500*C. Ma ktoś pojęcie gdzie ten czujnik się znajduje?
Powrót do góry
zawisza

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Lip 2013, 22:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężarka klimy nie załącza się.


Podepnę się, bo problem mam identyczny, jedynie okoliczności inne.

Jak zwykle z pocztkiem lata pojechałem nabić klimę do pełna (mam mała nieszczelnosc w ukladzie, ale jest tak mala, ze za rada mechanika co roku dobijam tyle ile brakuje). Mechanik w nowym warsztacie stwierdził, ze nabije mi "troszkę" więcej oleju, żeby zniwelować nieszczelność.
Po nabiciu kazal odpalic silnik i pogazować. Popatrzył na urzadzenie i stwierdzil, ze jest ok. Klima chlodzila, ale nawiew byl slaby (filtr przeciwpylkowy). Wyłaczylem klimatyzacje, pojechalem po filtr i przystapilem do wymiany. Po wymianie nawiew ok, silnika nie chcialo mi sie wlaczac, zeby sprawdzic klime. Z rana trasa i klima nie dziala. Bujam sie tak miesiac, na dniach jade do tego sameo warsztatu, zeby sprawdzili co i jak.
Wg mnie nie zalacza sie spręzaraka, nie slychac, zeby pracowala, nie aslychac pykniecia przy właczaniu, nie podnasza sie obroty silnika.

Pytanie, co mogę sprawdzić sam, przed warsztatem?
Na pewno bezpieczniki, slyszalem tez, ze moge srubokretem sprawdzic, czy sprzegło się nie zatarło. Slyszalem, ze w ukaldzie nie moze byc za duze, ani za male cisnienie, bo sprezarka sie nie wlaczy? Czy moze to byc problem wiekszej ilosci oleju w sprezarce?


Edit. Klima manualna
Powrót do góry
Shadov

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM 2002 5D
Piwa: 1/14
Wysłany: Wto 09 Lip 2013, 23:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężarka klimy nie załącza się.


Jak masz kabel i oprogramowanie, to możesz sprawdzić sygnał z czujnika ciśnienia ew. pozwolenie na pracę sprężarki, no ale pewnie go nie ma jak są takie objawy jak piszesz.

A może Pan nabił tak dużo, że ciśnienie zrobiło z małej nieszczelności dużą i czynnik zwiał.

Możesz jeszcze nacisnąć wentyl (pod maską po lewej stronie bliżej szyby) lekko i zobaczyć czy jest ciśnienie w układzie).

A może faktycznie czujnik wykrywa za duże ciśnienie, choć jeszcze nigdzie o czymś takim nie czytałem...
_________________
--
pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
zawisza

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Lip 2013, 18:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężarka klimy nie załącza się.


Sprawdzalem dzis bezpieczniki i cos mnie tknelo, zeby ten zaworek pod szyba sprawdzic. Po wcisnieciu tego malego, wystajacego bolca - nic. Glebiej nie grzebalem. Żadnego syku, nawet najmniejszego. Chyba uklad jest pusty. Dziwne, zwazywszy, ze klima przestala sie wlaczac kilka godzin po nabiciu, a po roku od poprzedniego byl maly brak.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

7 900

2005r.

190 172 km

łódzkie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System