Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Pożegnanie z mareą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kokosh

Dyskutant



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 52

Posiadane auto: Marea 1.6 Elx 96r + LPG
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 00:13
Temat postu:

Pożegnanie z mareą


Witam. W tym roku musiałem pożegnać się ze swoją Marysią i oto moje refleksje.
Marea 1.6 ELX sedan 1996 przebieg 360000 kontra Honda Civic 1.4 sedan 1999 przebieg 195000
Marea + tapicerka welur nie do zdarcia, klima automatyczna,elektryka 0 problemów, silnik nie do zajechania (rozrząd wymieniany co 60-70 tys), gaz II generacji od 176000 do końca, blacha od góry OK ale podłogę zaczęło brać przy tylnym zwieszeniu (ja nigdy nie wykonałem żadnej dodatkowej konserwacji).
Marea - zawieszenie o małej trwałości ale naprawa to mała kasa.
Honda + zawieszenie i nic po za tym.
Honda - zamarzł silnik spryskiwacza ( w marei rzecz nie możliwa), nie działa poprawnie centralny zamek ( w marei wszystko było ok), tapicerka niby welur ale w porównaniu z mareą to szmata.
Plastiki i wykończenie w marei są dużo lepsze.
_________________
Sławek
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 13:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Pożegnanie z mareą


Witaj,
Widzisz ja mam taki sam model i nie pytaj co ja z nią przechodzę.Kupiłam zaniedbaną dwa lata temu i cały czas jest coś.W tej chwili walczę z "marchewką".;)Pilot w kluczykach nie działa już jakieś 1,5
Niestety moja uparta nie daje się podpiąć pod komputer i wymieniam w ciemno.Dziś jeszcze podmienię cewkę,bo mam skąd i zrobię ostateczne sprawdzenie.
Pierw myślałam,że któryś z czujników w termostacie,niestety po dwu dniach kontrolka wróciła,
Żeby nie było,nie zwracam się w tym temacie o pomoc Wink
Ot takie porównanie dwu takich samych modeli Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
kokosh

Dyskutant



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 52

Posiadane auto: Marea 1.6 Elx 96r + LPG
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 00:36
Temat postu:

Rada


Ja swoją marysię podpinałem tylko pod kompa w serwisie. Raz zrobiłem to u "magika" i cena była wyższa niż w autoryzowanym serwisie (ZEORK Skarżysko) a i tak było do bani. Tylko oprogramowanie fiata wykryje w marysi wszystkie usterki. Jeśli chodzi o marchewkę to u mnie też był ten problem ( komp + wymiana wtryskiwacza i lipa). Pomogła samodzielna naprawa tzn. piwo + wkrętaki zegarmistrzowskie z Biedronki za 2.5zł. Problem brak kontaktu we wtyku listwy wtryskowej (naprawa to najcieńszy wkrętak posłużył do delikatnego podgięcia blaszek stykowych we wtyczce listwy i to pomogło aż do złomowania samochodu). Proponuję przetestować ten sposób zwłaszcza jeśli były rozłączne wtyki.
_________________
Sławek
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 01:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Pożegnanie z mareą


Niestety nasze ASO nie dało rady z podpięciem.bo oni nie mają tu tego starszego sprzętu,a nowy nie dał rady,ale nie ważne.Jak już nie chciała odpalić ani na gazie ani na benzynie to wiedziałam co ją już możę boleć i nie pomyliłam się Okazało się ,że cewka już się zaczęła kończyć Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatTipo

78 500

2022r.

6 100 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System