Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kawa73

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 164
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW CADDY LIFE 1,4MPI 16V 05"
Piwa: 7/2
Wysłany: Nie 12 Sie 2012, 18:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


To albo dajesz ostro po garach na trasie albo mała regulacja by się przydała zgodnie z tamtym linkiem co podałem . Być może masz ustawiony na lepsze odpalanie na LPG , lecz warto z tego zrezygnować i ustawić ubogo a po minucie z benzyki przejść na gaz . Wychodzi taniej i zdrowiej . Wink
Powrót do góry
zajączek

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,4 EL + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sie 2012, 10:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


kawa73 napisał:
Panowie tak naprawdę to zależy od ustawienia dwóch śrubek , mnie udało się wyregulować tak że mam teraz spalanie LPG miasto 11l/100km a trasa 7-8l/100km przy predkościach do 120km/h .

Zużycie nominale benzyny dla silnika 1372 ccm o mocy 70 KM to 5,5 l/100km przy 90 km/h, 7,5l/100 km przy 120 km/h i jazda miejska 8,5l/100 km. Prędkość maksymalna 164 km/h, na marginesie, mi na gazie udało się "wycisnąć" tylko 155 km/h.
Twoja Siena pali więc na LPG niczym na benzynie, tylko pogratulować.

Cóż, ja staram się jeździć do max 110 - 115 km/h po drogach ekspresowych, czy to jest "ostro po garach"? Wątpię Very Happy
Pogodziłem się z takim zużyciem, zwłaszcza że instalację mam bez attuatora i sterownika, regulacja tylko śrubami regulacyjnymi.
_________________
Fiat Siena 1,4 "Biała Hiena"
z LPG na pokładzie
Powrót do góry
kawa73

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 164
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW CADDY LIFE 1,4MPI 16V 05"
Piwa: 7/2
Wysłany: Pon 13 Sie 2012, 13:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


To na takiej instalce ( 1gen ) o takim spalaniu możesz tylko pomarzyć , pozatym ja mam Palio z relingami na dachu które to przy dużych predkościach powyższają spalanie . Co do prędkasci to na benzynce ( V- power 99+ ) zdobyłem to co na foto , no leciutko było z górki i oczywiście na niemieckim autobhanie . Wszystko zależy jak ustawisz pracę reduktora i kiedy przełączasz na LPG ja ustawiłem tak że po kilometrze i spalam teraz tyle . Wcześniej miałem na zapalanie na LPG i to się nie opłaca bo jak silnik ciepły to wtedy tracisz dużo choć osiągi lepsze są znacznie . A i jeszcze jedno jeśli nie możesz ustawić na niższe spalanie niż masz teraz to pomyśl o regeneracji reduktora ( koszt zestawu 75 zł na allegro ) instrukcja jak to zrobić jest na yutube . Na pewno się to będzie bardziej opłacało niż zalewać więcej bez potrzeby .
Powrót do góry
zajączek

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,4 EL + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sie 2012, 13:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


Zdjęcie niezbyt wyraźne, ale czy dobrze widzę tam 200 km/h przy 6500 obr/min? Shocked
_________________
Fiat Siena 1,4 "Biała Hiena"
z LPG na pokładzie
Powrót do góry
kawa73

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 164
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW CADDY LIFE 1,4MPI 16V 05"
Piwa: 7/2
Wysłany: Pon 13 Sie 2012, 13:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


Tak dokładnie , zapomniałem dodać na LPG to tak 170km/h to wszystko . Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 13 Sie 2012, 13:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Pon 13 Sie 2012, 14:04
Temat postu:

spalanie


W pełni załadowaną limuzyną w trasie na dystansie 530 km ze średnią prędkością 80-100 wyszło (z obliczeń zatankowanego paliwa) 6,9 l/100km.
Prędkość...mandat powinien być Wink chyba że auto stało a koła na lodzie boksowały Very Happy
Powrót do góry
zajączek

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,4 EL + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sie 2012, 22:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


kawa73 napisał:
Tak dokładnie , zapomniałem dodać na LPG to tak 170km/h to wszystko . Sad

To i tak lepiej niż "fabryka przewiduje" na benzynie Very Happy
Z ciekawości, jaki masz rozmiar opon?
I jeśli jeździsz z nawigacją jaka jest różnica prędkości we wskazaniach "przyrządy-nawigacja"?
_________________
Fiat Siena 1,4 "Biała Hiena"
z LPG na pokładzie
Powrót do góry
kawa73

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 164
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW CADDY LIFE 1,4MPI 16V 05"
Piwa: 7/2
Wysłany: Pon 13 Sie 2012, 22:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


Opony właściwe w wymiarze , z nawigacji zwsze wychodzą różnice względem licznika . Pamietaj ustawienia i nic więcej . Prawidłowe paliwko i olejek , cisnienie w oponach a dane techniczne zawsze są zaniżone we Fiatach .
Powrót do góry
kawa73

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 164
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW CADDY LIFE 1,4MPI 16V 05"
Piwa: 7/2
Wysłany: Pon 13 Sie 2012, 22:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


A fabryka nigdy nie przewidywała zasilanie V power 99+ tego silnika .
Powrót do góry
zajączek

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,4 EL + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Sie 2012, 09:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


kawa73 napisał:
Opony właściwe w wymiarze , z nawigacji zwsze wychodzą różnice względem licznika . Pamietaj ustawienia i nic więcej . Prawidłowe paliwko i olejek , cisnienie w oponach a dane techniczne zawsze są zaniżone we Fiatach .

Czyli masz 175/65/14. Ja mam nieco inne, z kalkulatora wychodzi że + 0,6% większe po obwodzie. Ciśnienie sprawdzam tak raz w miesiącu przd dłuższym wyjazdem, koła są szczelne.
Moc 70 KM i 200 km/h, naprawdę niezły wynik. Pomijając że Tipo z takim samym silnikiem na gaźniku miało moc 78 KM, nawet nie zbliżało się do 180 km/h.


A miedzy licznikiem i nawigacją mam np przy 120 km/h różnicę - 4-5 km na nawigacji. Czyli licznik zawyża ok 5%.
Czy dane fabryczne są zaniżane? Zużycia paliwa raczej tak Laughing
_________________
Fiat Siena 1,4 "Biała Hiena"
z LPG na pokładzie
Powrót do góry
kawa73

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 164
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW CADDY LIFE 1,4MPI 16V 05"
Piwa: 7/2
Wysłany: Wto 14 Sie 2012, 09:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


Jeszcze nie tak dawno ( pierwszy wpis ) palił mi w mieście 16l/100km i dławił się paliwem ( chdzi o LPG ) miał gorsze osiągi i duże spalanie z którym byłem pogodzony tak jak ty . Napotkałem tą wskazówkę o reduktorze i auto ożyło a spalanie spadło . A odnośnie osiągów to przykładowo ( dysponowałem kiedyś takim bolidem ) Fiat Cinqecento 700 podawali prędkość max 127km/h a spokojnie walił 155km/h dla wielu modeli Fiata było podobnie i to nie jakieś cuda Tuska . A i jeszcze jedno miałem kiedyś planowaną głowicę przy wymianie uszczelki bo wydmuchało ( co też może zmieniać parametry ) ale przed tym faktem też chodził lepiej niż podają dane fabryczne > Czyli były zaniżane . A wracając do tej instalki LPG u ciebie to ją jest znacznie łatwiej wyregulować , auto ci ożyje i spalanie spadnie .
Powrót do góry
zajączek

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,4 EL + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Sie 2012, 11:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


Ale moje autko jest żywe, nawet nad wyraz żywe, a spalanie nie jest jakieś kosmiczne. Jak przykręcę śrubę na mixerze robi się mułowate i wzrasta zużycie gazu. Bo na reduktorze mogę tylko regulować wolne obroty. Ustawienia które mam są optymalne jak dla mnie.
Zresztą nie ja jeden mam Siene, w pracy dwóch kolegów (silniki 1,4 i 12 14V) kuzyn ma Palio z tym samym silnikiem i coś tam autko musi zeżreć żeby pojechać Very Happy
Głowice też miałem planowaną, wymieniane wszystkie zawory plus docieranie. Czy spowoduje to wzrost mocy? I o ile?
_________________
Fiat Siena 1,4 "Biała Hiena"
z LPG na pokładzie
Powrót do góry
kawa73

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 164
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW CADDY LIFE 1,4MPI 16V 05"
Piwa: 7/2
Wysłany: Wto 14 Sie 2012, 11:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


na reduktorze mogę tylko regulować wolne obroty - a regulacja progu rozpoczęcia pracy membrany ? musi być . Co do planowania oczywiście że może mieć wpływ , zalezny od tego ile frezer przybrał z nominału .
Powrót do góry
zajączek

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,4 EL + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Sie 2012, 12:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


Wiesz, jak miałem reduktor BRC to po lekturze elektrody tak kręciłem śrubkami w te i wewte że po paru tygodniach skończyło się wizytą u gazownika Very Happy
Około dwa miesiące temu spalanie w trasie (wcześniej wymiana oleju i filtrów) wyszło mi 12,5 l/100 km LPG. Fakt że 4 osoby i bagażnik załadowany na full. Jednak wydawało mi się to za dużo.
Po regulacji mam teraz średnio 9,5 l/100 km, bo czasem jest 9,0 l/100 km, czasem nawet 10 l/100 km. Zależy to od warunków na drodze i pogody, to 10 l/100 km to była trasa do Krakowa przy silnym wietrze, autem bujało jak jachtem na pełnym morzu. Pewnie gdybym jechał 90 km/h to było by nieco mniej, ale skoro jest taka możliwość to się jedzie szybciej Very Happy
_________________
Fiat Siena 1,4 "Biała Hiena"
z LPG na pokładzie
Powrót do góry
kawa73

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 164
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: VW CADDY LIFE 1,4MPI 16V 05"
Piwa: 7/2
Wysłany: Wto 14 Sie 2012, 23:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jakie macie spalanie .


Jak na razie po paru miechach spoko a spalanko jest zadowalające . Może coś pomieszałeś , bo tam koleś wskazówki co dawał to nie piekarz czy motorniczy tylko tzw gazownik .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System