Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DAN1

Dyskutant



Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): KONIN WLKP
Posiadane auto: FIAT BRAVA 1,2 16V 2001r. wersja steel Peugot 308SW
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 21:00
Temat postu:

plyn paraflu czy inne?


Witam. Na jakim plynie chlodniczym jezdza Wasze Bravki? Czy moze byc petrygo w tych samochodach?
Powrót do góry
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 22:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


nie widzę problemu...
Powrót do góry
adasienko

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Brava 1,2 16V HSX + LPG, Marea Weekend 1.9JTD HSX 2000 rok, obecnie Fiat Stilo kombi Dynamic 1.6 16V+lpg 2003r i Ford Fiesta 1.3 benz 2000r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 23:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


Hejka,

przez osiem lat w Uno (mając je od "nowości") jeździłem na Paraflu i po jakichś sześciu latach pompa zaczęła ciec i ośmiu latach przeciekała już chłodnica a płyn chłodniczy zmieniany był co roku - co jest częściej niż zalecane.

Teraz jeżdżę dziesięcioletnim samochodem - Bravcia - i jest zalany jakimś włoskim wynalazkiem od ponad roku i nic się nie dzieje złego.
Ogólnie uważam że ważne jest aby płyn zmieniać kiedy to wskazane, a jakim się zalewa to raczej mniej istotne.

Dodam jeszcze że znaczna część mojej rodziny kieruje się bardziej ceną przy wyborze płynu chłodniczego niż jego marką, co może i nie jest najlepszym rozwiązaniem ale nikt nie narzeka.

Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 23:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


kazdy plyn chlodniczy ma zblizone parametry a Paraflu to nic innego ani lepszego niz te wszystkie inne tanie na rynku. Placisz za marke i tyle. Ja jezdze na jakims z tych tanszych i wcale nie narzekam i wszyscy nzajomi kupuja tez te tansze i nie maja problemow. Poprostu nie kupuj tego najtanszego tylko jakis z tych tanszych ale w granicach zdrowego rozsadku
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 11:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


Ja w swoim Cieniasie po pierwszym przeglądzie serwisowym wymieniłem z paraflu na petrygo i do dzisiaj śmigam i nic a nic się nie dzieje. Zaznaczam, że dopiero drugi raz wymieniłem petrygo, chociaż mam swój miernik gęstości który wskazywał na dobre parametry po 5 latach użytkowania, ale wymieniłem. w tej chwili po poprzedniej wymianie jeżdżę już szusty rok. Przez ten okres dolałem 1 l. płyny i przy pierwszych mrozach tego roku robiłem pomiar i płyn nadal nie stracił swoich właściwości. Co prawda, nie jeżdżę dużo, bo robię 7-10 tys. km rocznie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 11:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 12:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


stary szofer napisał:
Ja w swoim Cieniasie po pierwszym przeglądzie serwisowym wymieniłem z paraflu na petrygo i do dzisiaj śmigam i nic a nic się nie dzieje. Zaznaczam, że dopiero drugi raz wymieniłem petrygo, chociaż mam swój miernik gęstości który wskazywał na dobre parametry po 5 latach użytkowania, ale wymieniłem. w tej chwili po poprzedniej wymianie jeżdżę już szusty rok. Przez ten okres dolałem 1 l. płyny i przy pierwszych mrozach tego roku robiłem pomiar i płyn nadal nie stracił swoich właściwości. Co prawda, nie jeżdżę dużo, bo robię 7-10 tys. km rocznie.
kolego a jak się ustosunkowujesz do twierdzenia producentów płynów że po pewnym czasie płyn traci swoje własności antykorozyjne ?
Powrót do góry
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 18:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


WSK!!!
Drodzy Panowie temat jak morze nie konczący sie . Nikogo do niczego nie namawiam ,to tylko moja i wyłącznie ocena. Płyn paraflu w mojej Sienie jest od początku 11lat i jest OK
A adasienko chciał lepiej Very Happy





="adasienko"]Hejka,

przez osiem lat w Uno (mając je od "nowości") jeździłem na Paraflu i po jakichś sześciu latach pompa zaczęła ciec i ośmiu latach przeciekała już chłodnica a płyn chłodniczy zmieniany był co roku - co jest częściej niż zalecane.

Płyn chłodniczy to 50/50 glikol etylenowyi woda destylowana + barwnik i inhibitory korozji .Czesta wymiana to powstawanie osadów i szlamów , jeśli już to wlać co 4-5 lat -30ml inhibitora np. Ferpro lub Copal , nie jest to jednak konieczne . Jedyny warunek to nie dolewać wody. Upewniając sie , że płyn niezamarznie to miernik gęstości płynu , lub kilkanaście gram płynu i na noc do zamrażarki 18-20* C Dlaczego nie wymieniam płynu ,nie chodzi mi wogóle o koszta to grosze , ale o osady siarczki ,chlorki . '' Ale róbta co chceta '' .
]
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sro 04 Lis 2009, 22:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


Żwirko napisał:
WSK!!!
Nikogo do niczego nie namawiam ,to tylko moja i wyłącznie ocena. Płyn paraflu w mojej Sienie jest od początku 11lat i jest OK
A adasienko chciał lepiej Very Happy

="adasienko"]Hejka,

przez osiem lat w Uno (mając je od "nowości") jeździłem na Paraflu i po jakichś sześciu latach pompa zaczęła ciec i ośmiu latach przeciekała już chłodnica a płyn chłodniczy zmieniany był co roku - co jest częściej niż zalecane.

Płyn chłodniczy to 50/50 glikol etylenowyi woda destylowana + barwnik i inhibitory korozji .Czesta wymiana to powstawanie osadów i szlamów....
]


Płyn chłodniczy to 30% glikolu a 70% wody i innych dodatków (-35 st. przymarzania, nie tak przemarzania, jak wytrącania wody z spirytusu, co w efekcie powoduje nie zamarzanie, a tak zwane krupy które nigdy nie uszkodzą układu chłodzenia ani silnika) Znam to, gdyż kiedyś pracowałem w pewnych zakładach chemicznych, gdzie glikol był stosowany do produkcji chemii gospodarczej, a przy okazji braków płynów chłodniczych w sprzedaży, lata osiemdziesiąte, mieszało się go z wodą i lało do samochodów. W czystej postaci był żrący i niszczył przewody gumowe i silniki z elementami aluminiowymi ( głowice i bloki aluminiowe)
Powrót do góry
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 05 Lis 2009, 09:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


Wszytkie płyny oparte na glikolu i monoglikolu etylenowym można ze sobą mieszać i nic nie powinno się stać - nie zależnie od koloru i producenta. Akyrat petrygo i borygo to ja bym nie lał bo ich temp wrzenia to 105 stopnii gdzie prestone czy paraflu gotują się dopiero przy 135. Podobnie jest z zamarazniem ale nie pamiętam już parametrów. Dokładnie to sprawdziłem, gdyż kiedyś też miałem podobny problem z wyborem.
Powrót do góry
demol

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk

Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 05 Lis 2009, 12:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


hej moja bravka jeżdzi na dynagelu i na razie tfu tfu odpukać jest wporzo
_________________
fiat brava 1.6 16v HSX 1999
Powrót do góry
stoneface

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań PYRLANDIA
Posiadane auto: Brava S 1.4 12V 96r. LPG
Piwa: 4/3
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 14:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


Ja w swojej wlałem PRESTONE, tak mi mechanik polecał że to jeden z lepszych.
Silnik ładnie temperaturkę trzyma Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 19:30
Temat postu:

jaki płyn chłodniczy


Ja tyż wlałem Prestone do "brzydkiego fiacika"i nie narzekam:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Układ chłodzenia


FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System