Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamcia

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot 307 1.6 benzyna+lpg 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 11:41
Temat postu:

ogrzewanie


Witam,

moj stilacz po przejechaniu 50km osiąga ledwo pierwszy stopień nagrzania silnika.czy jest to wina zepsutego termostatu czy tez zapchanej nagrzewnicy?
Powrót do góry
pawat

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Stilo 1.9JTD, MW, 2003, 184kkm
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 11:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


termostat
Powrót do góry
przemekb22

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska zachodnia
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115KM Dynamic, 2002 r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 12:00
Temat postu:

Re: ogrzewanie


kamcia napisał:
Witam,

moj stilacz po przejechaniu 50km osiąga ledwo pierwszy stopień nagrzania silnika.czy jest to wina zepsutego termostatu czy tez zapchanej nagrzewnicy?


Zdecydowanie termostat.
Powrót do góry
marcin1325

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 195
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115km 2004r
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 20:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


jareq08 napisał:
Widzicie, więc można trochę poprawić ogrzewanie w stilonach . Ja tak od tamtej mroznej zimy zastosowałem te "patenty" i jest całkiem nieżle, a tu dziś znów straszą mrozami?!Byle do wiosny!!! Laughing



A możesz powiedzieć jakie patenty na zimę z tym samochodem? Da się jakoś szybko ogrzać w tym aucie?
Powrót do góry
gadu-gadu
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 22:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


"Marcin" -dziś w nocy u ciebie znów "lodziarnia". Zobacz wszystkie posty wstecz w tym temacie, dowiesz się co "kombinujemy"!Zastawiłem chłodnice ,prawie całą(kartonem)? Materiał wg, uznania, wyjąłem filtr p-pyłkowy-zrobiłem ramkę i obciagnąłem tkaniną-wentylator daję ,że na "2" można włosy suszyć!?Dziś wyjechałem z roboty po 15, na dworze -11, korki w kielcach, po przejechaniu 2km (jeszcze wskazówka temp. sie nie ruszyła, a już w aucie na szybkę leci ciepłe powietrze.Po 25 km ,jazdy, tak dobrze grzał, że wysechł dywanik pod nogami.Co niektórzy kiwali głowami(a ja do pracy jadę w sweterku)Dziś widziałem autofanów , w czapach , rękawicach, szalikach w "markowych" brykach(czy jest ,ąz tak zimno), czy te auta takie ??? Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 22:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vald

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 01:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Witam!
Szukam jakichś wiadomości na temat dodatkowych grzałek PTC (samo regulacyjnych). Z katalogu fiata wynika, że występują jako dodatkowa opcja. I tu nasuwa mi się pytanie czy do każdego silnika, nagrzewnicy (nie do końca wiem gdzie były montowane w standardzie) można je zamontować i co ze sterowaniem.
Ewentualnie co myślicie o zamontowaniu na przewodzie do nagrzewnicy elementu z takowymi grzałkami np z forda mondeo:
http://moto.allegro.pl/podgrzewacz-plynu-ford-mondeo-02-2-0-tdci-i1323986329.html
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 03:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


ptc działa w bardzo okreslonych warunkach
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 15:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Konrad Wawa napisał:
Padnięty termostat - tzn nie zamyka się do wymiany


Pozwólcie że się włączę. Z wymianą termostatu zalecałbym więcej ostrożności, chyba że ktoś ma zbędne 350 zł. Czytałem kilka wątków na trzech podobnych forach dotyczących termostatów i wielu kolegów radzi wymianę. Jak obserwuję temat zawsze wraca zimą. Postanowiłem zrobić mały eksperyment. Dzisiaj musiałem odwiedzić sąsiednie miasto (ok.30km). Ogrzewanie-klima manualna.Nie spieszyło mi się, więc pobawiłem się ogrzewaniem. (Wschód Polski, - 22stopnie C). Ok. 8O km/godz, ogrzewanie na ful, dmuchawa na 1 biegu. Strzałka wskaźnika nie dochodzi do pionu o jakieś 2mm. W aucie chłodno. Podkręciłem dmuchawę na ful. W aucie dość ciepło, ale wskazówka spadła w dół do pierwszej długiej kreski, czyli jest na 1/4 skali. Wyłączyłem całkiem ogrzewanie ( dół niebieskiego) i strzałka ruszyła i ustawiła się do pionu i tak została. Wracając zatkałem wloty chłodnicy gryl górny i dolny workami foliowymi ( miałem pod ręką) i znowu ogrzewanie i dmuchawa na ful. Strzałka nie doszła do pionu o jakieś 3 mm, tzn zatrzymała się trochę za krótką kreską i tak została. Proszę mi teraz powiedzieć: czy uszkodzony jest termostat? Moim zdaniem nie. Nagrzewnica jest dosyć wydajna i działa jak chłodnica, ale z wyłączeniem termostatu (mały obieg) i przy minusowych temperaturach termostat nie musi się otwierać, bo płyn chłodzi i to skutecznie nagrzewnica. Dizle i tak mają to do siebie, że słabo grzeją, ( duża masa żeliwa), dlatego dobrze jest przysłonić chłodnicę. Może ktoś ma inne spostrzeżenia. Pozdrawiam zainteresowanych.
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 15:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


tak, uszkodzony termostat -miałem tak samo

teraz mam kreskę w pionie po przejechaniu 2km i waleniu ogniem do kabiny.

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
rysio678

Dyskutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: FIAT STILO 1.9JTD 2002
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 19:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


pytanie do jareq08 może kolega zdradzić z czego zrobić ramkę żeby zastąpić filtr p.pyłkowy
Powrót do góry
gadu-gadu
przemekb22

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska zachodnia
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115KM Dynamic, 2002 r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 20:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


adasch napisał:
tak, uszkodzony termostat -miałem tak samo

teraz mam kreskę w pionie po przejechaniu 2km i waleniu ogniem do kabiny.

Pozdrawiam


To kolega musi mieć dodatkowe dogrzewanie silnika. Niemożliwe, aby JTD bez żadnego wspomagania - przy temperaturach -10 ~ -15 C* - osiągnął temp roboczą po 2 km. Jest to możliwe, ale w lecie przy ponad 30 C*, ale i wtedy trzeba go nieźle gonić. Znajomi mają te same JTD-ki, co ja i każdemu nagrzewa się bardzo długo w zimie. Nawet w podobnym okresie wymienialiśmy termostaty na nowe firmy Behr. W zimie JTD potrzebuje bardzo wielu kilometrów, aby uzyskać właściwą temp. pracy. Może zdarzyć się i tak, że może jej nie osiągnąć. I winny nie będzie tutaj termostat. Trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do wskazań wskaźnika kabinowego, bowiem zima dla JTD to bardzo trudny okres, bowiem silnik ma trudno się zagrzać zwłaszcza, że sporo ciepła zabieramy mu na grzanie w kabinie. Pzdr.
Powrót do góry
DW_Mysz

Dyskutant



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): DŚl
Posiadane auto: Fiat Stilo MW 1.9 MultiJet 120KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 22:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Marek82 napisał:
Zastawcie chłodnice i po problemie będzie.
Ale podkreślam iż operacja zasłonięcia chłodnicy tylko w unijet-ach czyli 80/115km.

Można z ciekawości spytać, dlaczego w Multijecie nie można zasłonić? Martwię się o swojego MJ i spalanie, gdyż w czasie 10 km dojazdu do pracy przy -7 wskazówka temperatury podnosi się raptem o jedną-półtorej kreski...
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 23:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Do kolegi Rysia, ramkę zrobiłem ze listewek drewnianych, wg, wymiarów filtra p.pyłkowego, a tkaninę (łatwo przepuszczalną) zamocowałem pinezkami.Chodzi o to ,że filtr bardzo tłumi ssanie (nawet nowy), co zimą nie jest wskazane-a nie kurzy się ,jak latem-więc można z niego zrezygnować(alergicy mogą nie tolerować)? W starych autach nie było i nikt nie umarł.Zwiększyła się wyraznie wydajnosc dmuchawy i efekt jest murowany. Robiłem pomiary FES-em temperature cieczy chłodzacej i wskaznik nie bardzo równał się z programem. Ale przy temp. 60st.C, na wskazniku była 1 kreska, na "2" biegu walił ciepłem ,aż miło. U mnie też wskaznik nie idzie do pionu, ale jazda w te mrozy, to żaden problem.Najważniejsz jest ,że "innowacja" zdała egzamin na zakorkowanej drodze(codziennie). Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
rysio678

Dyskutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: FIAT STILO 1.9JTD 2002
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 23:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


dzięki kolego jareq08 jutro zabieram się za konstrukcje tego filtra pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 14:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


chodzi o umiejscowienie inter-coolera. Żeby go nie zasłaniać
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

21 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System