Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 30 Paź 2008, 09:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


marcjan napisał:

Mam dodatkowe pytanie jak wygląda sprawa ze ssaniem w bravo 1,6 16v jakie mogą być obroty na ssaniu?


Jakie mogą być to nie wiem Wink
napiszę Ci jakie mam - około 1,2 - 1,3 tys. max
jak jest cieplej to w okolicach 1 tys.
Powrót do góry
marcjan

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): cze100chowa
Posiadane auto: Fiat Bravo SX 1,6 16v 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


EUREKA drodzy państwo Idea Idea Idea .
Dzisiaj nastał dzień rozwiązania zagadki dziwnego zachowanie (szarpania autem, wariacji obrotów itd et cetera...)
Winne są :
1.Czujnik położenia przepustnicy Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
2.Czujnik faz (fazy wtrysku)Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Crying or Very sad ciekawe ile mnie szarpnie wymiana tych elementów Sad Sad

A baranom z Fiata podziękować zostaje za nieumiejętność niewiedze i ogólną głupotę <- Ćwoki:!: Exclamation Exclamation Exclamation Mad Mad Mad Mad
Pan J.Z. przejechał się i powiedział co może być, ale dla pewności podepnijmy komputer i .......
wyszło na jego
mimo wszystko - szacunek i respekt dla takich ludzi Smile
(WYŻEJ WSPOMNIANY J. Z.) Smile miło spotkać na swojej drodze kogoś znającego się na swoim rzemiośle
_________________
mrc
Powrót do góry
gadu-gadu
Karel

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 22:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Witam, podłącze się do tego tematu.
Otóż u mnie niedawno przy ciepłym silniku, na wolnych obrotach zaczęła migać kontrolka ciśnienia oleju, gdy stałem na światłach na luzie. Przy jeździe gasła. Po zgaszeniu silnika na 10 minut i sprawdzeniu oleju zapaliłem jeszcze raz i wszystko wróciło do normy.
Niestety ostatnio zdarza się, że przy odpaleniu rozgrzanego silnika zapala się kontrolka wtrysku, gdy ruszę gaśnie. Kiedy odpalam zimny silnik wszystko jest w porządku.
Po za zapaleniem się tej kontrolki nie zauważyłem żadnych innych zmian, silnik chodzi poprawnie, nie szarpie.
W czym może być problem?
Napiszę jeszcze, że to silnik 1,6 16v
Pozdrawiam.
Powrót do góry
marcjan

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): cze100chowa
Posiadane auto: Fiat Bravo SX 1,6 16v 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 12:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Lipa straszna Exclamation Exclamation
czujnik fazy - to czujnik położenia wałka rozrządu (taki motylek na długim przewodzie)
Pomimo wymiany czujników auto zachowuje się jeszcze gorzej szarpie pracuje nierówno (jak na 3 garach)Exclamation
zalewa świece
szarpie całym autem
a z wydechu słychać [cenzura]
obroty skaczą (prawdziwe skoki od 900 do 1300)
a jak sie już zagrzeje silnik (włącza się wentylator) to wyjechanie z parkingu jest niemożliwe gaśnie na wysprzęgleniu
QTWA co to może byćQuestion Question
zaczynam się zastanawiać czy to czasem nie są na bank wtryski ale czemu pokazuje aż tyle czujników walniętych:?:Question
_________________
mrc
Powrót do góry
gadu-gadu
bialy1664

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sty 2009, 19:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


witam mialem taki sam problem zalezy ile tak jezdzisz jezeli dosyc dlugo licz sie z wymiana wtrysku jezeli nie wymien cewke zaplonowa i na100 % pomoze jezeli chodzi o cene wtrysku jes to 150zl na alegro
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Sty 2009, 19:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mistrz_8_Bil_i_9

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wygoda/Chełm/Warszawa
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.2 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sty 2009, 21:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


bialy1664 napisał:
witam mialem taki sam problem zalezy ile tak jezdzisz jezeli dosyc dlugo licz sie z wymiana wtrysku jezeli nie wymien cewke zaplonowa i na100 % pomoze jezeli chodzi o cene wtrysku jes to 150zl na alegro


Ty gosciu widze jestes jak terminator: nie potrafisz przyjmowac nowych informacji. Mowilem Ci juz, ze ta kontrolka, to moze byc kilkanascie roznych przyczyn - wiec nie mow komus, ze jak wymieni cewke, to na 100% bedzie dzialac, bo to jest bzdura. Nie wiesz ocb to poczytaj a dopiero pozniej dziel sie wiedza.

W moim przypadku byly to dwa czujniki: temp cieczy chlodzacej oraz cisnienia w kolektorze ssacym. Gdyby ktos mial taki problem jak ja, to ta smieszna cewke o ktorej piszesz namietnie wymienilby ForFun.

Pomysl czlowieku zanim cos napiszesz.

pozdr
_________________
Jakies nakladki na progi grawerowane sobie chyba kupie
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 15 Sty 2009, 22:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Panowie kto zamknął ten temat bez podania przyczyny? Pozwoliłem sobie odblokować także jeżeli "sprawca" zamknięcia ma jakies uwagi proszę o info na PW.
Póki co dyskusję można kontynuować.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
lukaszek1287

Dyskutant



Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16V (103km) Lpg 96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Sty 2009, 11:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Hmm... w moim bravo tez sie swieci kontrolka od wtrysków ale na szczescie nie mam zadnych objawów ze slaby czy cos podobnego wszystko jest ok ale bede musial nad tym pomyslec zanim zrobi sie cos takiego jak kolega wyzej ma z tym problem Smile
_________________
Każdy problem jest do rozwiązania:)
Powrót do góry
gadu-gadu
waldii22

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: Fiat Bravo GT 1.9 JTD 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 16 Sty 2009, 21:02
Temat postu:

Kontrolka wtrysków...


Witam ostatnio odpaliłem swojego JTD na -18 mrozie po chwili zapaliły mi sie wtryski, Nie jezdziłem nim jakies 1.5 tyg dzis go zapaliłem i wtryski sie nadal paliły Sad ale jade jade i zgasły.. Słyszałem ze jakas parafina sie zbiera w filtrach paliwa i należy szczególnie zima stosowac te preparaty co sie dolewa do ropy żeby to się rozpuściło...
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 10:27
Temat postu:

Re: Kontrolka wtrysków...


waldii22 napisał:
Witam ostatnio odpaliłem swojego JTD na -18 mrozie po chwili zapaliły mi sie wtryski, Nie jezdziłem nim jakies 1.5 tyg dzis go zapaliłem i wtryski sie nadal paliły Sad ale jade jade i zgasły.. Słyszałem ze jakas parafina sie zbiera w filtrach paliwa i należy szczególnie zima stosowac te preparaty co sie dolewa do ropy żeby to się rozpuściło...

tak jak mowisz kolego albo pojedzisz i samo dojdzie do siebie ja jak nie jezdzie 2-3 dni i zostawiam na mrozie tez mam ten problem tyle ze to benzyna ale przejade z jakis dystans i gasna... Smile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
waldii22

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: Fiat Bravo GT 1.9 JTD 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 14:31
Temat postu:

Kontrolka wtrysków...


Ale np. wczoraj smigałem na -7 mrozie i nic sie nie działo Smile widze tylko że fiaty są czułe na takie coś ....
Powrót do góry
gadu-gadu
raphallus

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: F. Bravo 1,4 12v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 19:20
Temat postu:

Kontrolka wtrysków...


Czesc. Ja zauwazylem, ze moja kontrolka nie lubi jak krece silnik ponizej 4 tysi. Przy wyzszych obrotach zapala sie sporadycznie, natomiast jak jade spokojnie, to mam pewnosc, ze po 7 - 10 kilometrach zablysnie mi w oczy. No i dzieje sie to tylko jak jest zimno. Poprzedniej zimy dzialo sie to samo, wiosna, lato i jesien bez problemu i teraz znow.. z tymi obrotami to nie mam nic przeciwko, bo ladnie wtedy brzmi, ale agresywna jazda w zime raczej odpada:/ tak czytam posty i widze, ze przyczyna moze lezec prawie wszedzie. co czynic zatem??
_________________
I love not man the less, but nature more.
Powrót do góry
dawidPoznan

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 135
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 GT '00 i CC 900 VAN
Piwa: 1/10
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 22:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


KiMCIO napisał:
czyli mamy pierwszy specyfik do benzynki ktory mozna polecic - "d-tox petrol"

jak ktos ma doswiadczenia z innymi to wpisujcie ktore polecacie, a ktore to zwykly badziew...bedziemy lepsi od auto swiata Razz

Pozdro


witam
podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka wtrysków, zanim dojechałem do pracy auto klekotało jak traktor, straciło moc i gasło, później nie mogłem odpalić nawet... diagnoza-2 wtryski nie działają-właśnie szukam wtryskiwaczy i się zastanawiam czy nowe magneti marelli za ok 300zł szt czy jakieś używane...niby są za 150zł szt... właściwie to wystarczy jak te dwa uszkodzone wymienię czy od razu wszystkie 4?
co do środków do czyszczenia układu paliwowego...zastosowałem 2 razy czarne STP do czyszczenia wtryskiwaczy i kilka razy czerwone STP dodatek do benzyny, robię ok 1600-1700km miesięcznie więc praktycznie co miesiąc dodatek do paliwa a co 2-3 miesiące zastosowałem 2 razy ten STP do wtryskiwaczy, a i tak wysiadły, może dlatego,że za często? według instrukcji należy stosować co 1500km...sam już nie wiem co jest przyczyną, w większości tankuję BP 95 lub 98 na jednej stacji...
Powrót do góry
gadu-gadu
guzmen9

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Fiat Brava 1.9JTD 1999
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 18:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Wiatm. Panowie dzis byłem na kompie w sparawieswiecącej sie marchewki. Gośc powiedział że musze sobie sprawdzic wiązke kabli ktora idzie od silnika do samochodu. po kolei kabel po kablu. CZY COS TAKIEGO MOZE BYC PRZYZYNA ZAPALANIA SIE MARCHEWKI?Potwm powiedział że równie dobrze może to byc wina przepływomierza. Prosze o pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
almafater

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: Bravo 1.4 SX
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Maj 2013, 13:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka wtrysków...


Witam, odgrzeję trochę temat, bo mam podobny problem. Jeżdżę Bravo 1.4 SX. Kontrolka zapala się i gaśnie jak chce. Generalnie nie odczuwam w związku z tym żadnych problemów chociaż kilka razy zauważyłem strasznie mało mocy przy ruszaniu ze skrzyżowania (wydaje mi się, że jest to jakoś powiązane). Byłem w jednym warsztacie na diagnostyce ale w komputerze nie było żadnych błędów. Tylko odczyty z sondy lambda były jakieś nieprawdopodobne, ale po jej wyjęciu i sprawdzeniu zapewniono mnie, że działa prawidłowo, a problem złych odczytów po podłączeniu do kompa wynikał ze starego oprogramowania. Co z tym zrobić? Pojechać jeszcze do jakiegoś ASO na diagnostykę?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System