Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pierog9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: bravo 1.2 16v 98r
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


nie wtracam sie do dyskusj....
ja juz 2 razy "robiłem" ta swiecacom kontrolke air bagu, za pierwszym razem zrobil mi to elektromechanik przy okazji jak robił co innego, a za drugim razem serwis fiata i nic po 2 tygodniach poduszka sie zaświeciła spowrotem... Confused
Powrót do góry
dawidPoznan

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 135
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 GT '00 i CC 900 VAN
Piwa: 1/10
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 23:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


pierog9 napisał:
nie wtracam sie do dyskusj....
ja juz 2 razy "robiłem" ta swiecacom kontrolke air bagu, za pierwszym razem zrobil mi to elektromechanik przy okazji jak robił co innego, a za drugim razem serwis fiata i nic po 2 tygodniach poduszka sie zaświeciła spowrotem... Confused


a jak podłączyli pod komputer w serwisie to co im pokazało?
bo u mnie wykryli na kompie, że spirala w kierownicy do wymiany...
_________________
http://fiat.auto.com.pl/ogloszenia/Fiat,Bravo%20I,1.6,2000,27c901fc0cf70dfc131387aa16e2fa6cb346d1,40,191,o.php?&rd=o&md=191&lang=pl&zd=0&d=1&o=1&k=1&c=1&g=1&ps=a&lw=25&no=39
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 254


Piwa: 7/2
Wysłany: Czw 11 Cze 2009, 23:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


dawidPoznan napisał:
dobrze "panie mądry" to może przytoczysz mi punkt, w którym jest mowa o kontrolkach, ich kolorze i konsekwencjach, bo go nie znalazłem, czytałem to szybko i może pominąłem, zatem proszę o konkretne przytoczenie punktu, na który się powołujesz, a nie potoku przepisów.


Jak już napisałem wyżej w przepisach jednak nie ma mowy o systemie bezpieczeństwa jakim jest Airbag, ale zapalona kontrolka ABSu może nie dopuścić do przejścia badań. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.

Jak widać umiesz tylko wytykać czyjeś błędy a swoich się wypierasz.
Powrót do góry
dawidPoznan

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 135
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 GT '00 i CC 900 VAN
Piwa: 1/10
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 00:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


nadal brak przepisu na który się powołujesz, nie mam zamiaru wszystkiego czytać, jak piszesz coś to pisz konkretnie...BTW jakich błędów się wypieram? Smile
P.S. ABS u mnie ma pomarańczową kontrolkę czyli wszystko gra wg twojej teorii o kolorkach
_________________
http://fiat.auto.com.pl/ogloszenia/Fiat,Bravo%20I,1.6,2000,27c901fc0cf70dfc131387aa16e2fa6cb346d1,40,191,o.php?&rd=o&md=191&lang=pl&zd=0&d=1&o=1&k=1&c=1&g=1&ps=a&lw=25&no=39
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 254


Piwa: 7/2
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 13:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


dawidPoznan napisał:
nadal brak przepisu na który się powołujesz, nie mam zamiaru wszystkiego czytać, jak piszesz coś to pisz konkretnie...BTW jakich błędów się wypieram? Smile
P.S. ABS u mnie ma pomarańczową kontrolkę czyli wszystko gra wg twojej teorii o kolorkach


śmiej się ale z twojej głupoty

http://www.stacja.com.pl/prawo/2003/2250/2250_1_4.htm
punkt 4.6

Cytat:
Przedmiot i zakres badania


Sposób przeprowadzenia badania


Podstawowe kryteria uznania stanu technicznego za niezadowalający

Cytat:

4.6. Urządzenie przeciwblokujące (ABS)

Oględziny.

1. System sygnalizacji wskazuje uszkodzenie.
2. Zauważalna niekompletność: brak czujnika, sterownika, modulatora.


Ostatni mój post w tym temacie bo i tak sądzę, że nadal nie zrozumiesz tego co napisałem. Koniec.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 13:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dawidPoznan

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 135
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 GT '00 i CC 900 VAN
Piwa: 1/10
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 13:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


nadal nie widzę potwierdzenia twojej kolorowej teorii Very Happy
P.S. poprzednio wkleiłeś inny link, ale to już szczegół, faktycznie skończ już bezcelową dyskusję, bo i tak nigdzie nie jest napisane, że kolor czerwony kontrolki uniemożliwia przejście przeglądu a kolor pomarańczowy kontrolki dopuszcza do pozytywnego przejścia przeglądu Very Happy a od tego ta dyskusja się zaczęła, wcześniej wychodziło na to,że z niesprawnym ABSem przejdę przegląd, a teraz,że nie Very Happy zdecyduj się panie kolorek Smile a teraz próbujesz zejść na inny temat, bo nie masz racji, więc życzę powodzenia w dalszym wertowaniu przepisów, tylko następnym razem napisz coś o tych kolorkach kontrolek bo, chyba osobny temat założę specjalnie dla Ciebie Very Happy bo tutaj to trochę offtopujemy...
P.S.2
nie obrażam cię i nie życzę sobie abyś mnie obrażał, no chyba, że tak musisz żeby zmniejszyć swoje kompleksy i zwiększyć swoją wartość w swoich oczach, to spoko Very Happy mnie to nie boli
zdrówka życzę i kolorowych dni Very Happy
_________________
http://fiat.auto.com.pl/ogloszenia/Fiat,Bravo%20I,1.6,2000,27c901fc0cf70dfc131387aa16e2fa6cb346d1,40,191,o.php?&rd=o&md=191&lang=pl&zd=0&d=1&o=1&k=1&c=1&g=1&ps=a&lw=25&no=39
Powrót do góry
gadu-gadu
pierog9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: bravo 1.2 16v 98r
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 13:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


dawidPoznan napisał:
pierog9 napisał:
nie wtracam sie do dyskusj....
ja juz 2 razy "robiłem" ta swiecacom kontrolke air bagu, za pierwszym razem zrobil mi to elektromechanik przy okazji jak robił co innego, a za drugim razem serwis fiata i nic po 2 tygodniach poduszka sie zaświeciła spowrotem... Confused


a jak podłączyli pod komputer w serwisie to co im pokazało?
bo u mnie wykryli na kompie, że spirala w kierownicy do wymiany...


kolego nie wiem nie pytalem... Rolling Eyes
dlatego ze robili mi to za darmo.... Confused
Powrót do góry
dawidPoznan

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 135
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 GT '00 i CC 900 VAN
Piwa: 1/10
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 14:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


pierog9 napisał:
dawidPoznan napisał:
pierog9 napisał:
nie wtracam sie do dyskusj....
ja juz 2 razy "robiłem" ta swiecacom kontrolke air bagu, za pierwszym razem zrobil mi to elektromechanik przy okazji jak robił co innego, a za drugim razem serwis fiata i nic po 2 tygodniach poduszka sie zaświeciła spowrotem... Confused


a jak podłączyli pod komputer w serwisie to co im pokazało?
bo u mnie wykryli na kompie, że spirala w kierownicy do wymiany...


kolego nie wiem nie pytalem... Rolling Eyes
dlatego ze robili mi to za darmo.... Confused


acha...kurcze,bo komputer by przecież pokazał kod usterki i byłoby wszystko jasne...więc dziwne,że w serwisie sobie z tym nie poradzili...chyba
_________________
http://fiat.auto.com.pl/ogloszenia/Fiat,Bravo%20I,1.6,2000,27c901fc0cf70dfc131387aa16e2fa6cb346d1,40,191,o.php?&rd=o&md=191&lang=pl&zd=0&d=1&o=1&k=1&c=1&g=1&ps=a&lw=25&no=39
Powrót do góry
gadu-gadu
pierog9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: bravo 1.2 16v 98r
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 14:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


wiesz pojechal bym do nich i powiedzial ze kontrolka nadal świeci... ale nie chce mi sie bo oni nigdy nie maja czasu i poduszke robili mi "3dni" moze dlatego ze za darmo nie wiem , nie mam do nich siły.... Rolling Eyes
Powrót do góry
dawidPoznan

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 135
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 GT '00 i CC 900 VAN
Piwa: 1/10
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 14:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


pierog9 napisał:
wiesz pojechal bym do nich i powiedzial ze kontrolka nadal świeci... ale nie chce mi sie bo oni nigdy nie maja czasu i poduszke robili mi "3dni" moze dlatego ze za darmo nie wiem , nie mam do nich siły.... Rolling Eyes


miałem to samo, biorą kupę forsy a robią łaskę, że sprawdzą auto... chyba niektórzy zapomnieli, że komuna się skończyła i jest spora konkurencja wśród serwisów... ja byłem w Antoninku w POL-CAR...brak słów...
_________________
http://fiat.auto.com.pl/ogloszenia/Fiat,Bravo%20I,1.6,2000,27c901fc0cf70dfc131387aa16e2fa6cb346d1,40,191,o.php?&rd=o&md=191&lang=pl&zd=0&d=1&o=1&k=1&c=1&g=1&ps=a&lw=25&no=39
Powrót do góry
gadu-gadu
pierog9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: bravo 1.2 16v 98r
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 14:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


dawidPoznan napisał:

miałem to samo, biorą kupę forsy a robią łaskę, że sprawdzą auto... chyba niektórzy zapomnieli, że komuna się skończyła i jest spora konkurencja wśród serwisów... ja byłem w Antoninku w POL-CAR...brak słów...


chyba masz racje robią łaske, wogole ja nie widziałem tak jakiegos "starszego" mechanika co nie znaczy ze mlody jest zly.. Smile
jak pojechalem z autem wlasnie do serwisu fiata to samochod stal tydzien czasu i dopiero wiedzieli co jemu jest a zwykly elektro mechanik wiedzial po kilku godzinach tylko zaluje ze nie zostalem u niego tylko poszlem do nich ale cóż... Rolling Eyes
Powrót do góry
shadowman83

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Fiat Marea SX 1.6 16V 97r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lip 2009, 13:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Witam, świeci mi się kontrolka AirBag-u po zdiagnozowaniu problemu przy pomocy Euroscanu okazało się że jest to wina poduchy kierowcy ściągnąłem wiec poduchę i okazało się że kabelek był odpięty. Po podłączeniu nadal kontrolka świeci a błąd nadal widnieje i nie ma możliwości wykasowania go z pamięci. Myślałem że może Euroscan nie potrafi usunąć błędów z komputera od poduszek więc zrobiłem test i odpiąłem lampkę AirBagu i jednego z napinaczy, po czym podłączyłem Euroscana wyskoczyły owe błędy, które udało mi się wykasować więc Euroscan działa poprawnie.

1.Co może być przyczyną tego że po podłączeniu system widzi nadal błąd?

2.Czy ma ktoś może schemat instalacji AirBag-ów?

3.I czy ten sensor pod nagrzewnicą jest również głównym ECU poduszek? ponieważ po odłączeniu głównego złącza, wydaje mi się że kontrolka nie powinna działać a nadal po przekręceniu zapala się na chwilę gaśnie i po pół sekundy świeci cały czas

4. Jak za symulować obecność poduszki, żeby wyeliminować ewentualnie uszkodzoną poduchę?

Dodam jeszcze że chodzi tu o Fiata Marea 1.6 16V 97r. z jedną poduszka i 2 napinaczami pasów.

Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc i pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
lugo6

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16V 97r.
Piwa: 3/5
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 19:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


witam koledzy poruszyłem ten temat z przeglądem i kontrokami!!!
Byłem wczoraj na przeglądzie świeciło sie airbag i ABS przegląd przeszedł bez problemu jedynie doczepił sie do przyciemnionych szyb z przodu mam malo ledwie co widac ale dalo rade sie namowic ale kontrolki spoko nawet nic nie mowil pozdrawiam!!!
_________________
Nie ma to jak FIAT!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
shadowman83

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Fiat Marea SX 1.6 16V 97r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 20:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


Jak przepuścił z oklejonymi szybami to kontrolki w ogóle już dla niego nie stanowiły problemu, to jest tak ze jeden puści a drugi nie.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
lugo6

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16V 97r.
Piwa: 3/5
Wysłany: Sro 29 Lip 2009, 08:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka AIRBAG .


No masz racje jeden przepusci drugi nie Ale z tymi szybami mnie zagial mam oklejone boczne z przodu ale w ogole nie widac ze sa oklejone mozna powiedziec ze sa lekko oklejone ale coz jak mowisz jeden sie doczepi drugi nie
_________________
Nie ma to jak FIAT!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System